Żaluzje drewniane – czy warto? Katowice

Naturalne drewno to nie trend za którym bezmyślnie podąża wielu klientów. Żaluzje drewniane wykonane są z materiału, który charakteryzuje trwałość, prostota i unikalna estetyka. Żaluzje drewniane są niezwykle uniwersalne, potrafią skutecznie przełamać chłód aranżacji i dodać jej domowego charakteru. CoDoOkna Katowice przedstawia PONADCZASOWY produkt dostępny w naszym salonie.

Naturalne materiały wysokiej jakości

Drewno ma doskonałe właściwości – jest odporne na zmiany temperatury i ma długą żywotność. Świetnie sprawdza się we wnętrzach zamieszkiwanych przez alergików. W ofercie CoDoOkna znajdziemy egzotyczne gatunki drewna, które wyróżniają się lekkością, a przy tym są wytrzymałe i stabilne. Do kuchni czy łazienki często polecamy żaluzje wykonane z bambusa, gdyż są odporne na wilgoć.

Funkcjonalna osłona

Dzięki możliwości precyzyjnej regulacji kąta nachylenia lamel możemy wpuścić do wnętrza dokładnie taką ilość światła, jakiej w danej momencie potrzebujemy. Sterowanie może odbywać się manualnie za pomocą sznurka lub łańcuszka, jak również elektrycznie. Drugi sposób pozwoli nam na równoczesną kontrolę wszystkich osłon w tym samym czasie.

Szeroki wybór

Wybierając odpowiednie żaluzje drewniane, możemy zastanowić się nad kolorem, szerokościami lamel, wyglądem drabinki oraz pozostałym osprzętem. Żaluzje występują w wielu kolorach – od neutralnych, stonowanych kolorów ziemi, takich jak brązy i beże, przez gołębie szarości aż po biel i czerń. Warto również zwrócić uwagę na fakturę drewna widoczną na powierzchni lamel – może być subtelna lub mocno wyeksponowana, dodatkowo podkreślając charakter naszych wnętrz.

W kolekcji CoDoOkna znajdziemy lamele o szerokościach 25, 50 i 65 mm, których wybór powinien być zdeterminowany wielkością okien – 25 mm lamele sprawdzą się przy mniejszych przeszkleniach, a 50 i 65 mm – przy dużych i wielkogabarytowych. Wybierając żaluzje z naturalnych materiałów, warto pamiętać, że po podciągnięciu drewniane lamele zajmą więcej miejsca, niż cieńsze lamele bambusowe.

Dodatki i wykończenie

Drabinka taśmowa

Standardowo żaluzje są wykonywane z drabinką sznurkową.
Możemy zastąpić ją jednak drabinką taśmowa. Wybór zależy od gustu. Taśma jest elementem dekoracyjnym i w żaden sposób nie wpływa to na trwałość i funkcjonowanie żaluzji.

Maskownica

Nasze żaluzje zawsze mają maskownice proste – gładkie, w nowoczesnym stylu (bez żłobień). Standard to maskownica bez boków – to rozwiązanie stosuje się w przypadku montażu żaluzji we wnęce lub w świetle szyby.

Przy pozostałych typach montażu warto dodać boki do maskownicy – ładnie zasłonią osprzęt żaluzji i staną się one prawdziwą dekoracją wnętrza.

Montaż dostosowany do potrzeb

Żaluzje drewniane możemy montować na listwie przyszybowej, czyli w świetle okna, a także do ściany lub sufitu. O tym, jaki typ montażu będzie najkorzystniejszy, decyduje typ żaluzji drewnianej, a także wielkość i sposób otwierania naszego okna.

Zapraszamy do salonu CoDoOkna w Katowicach po więcej inspiracji na dekoracje okienne. W celu kontaktu zapraszamy również na naszego Facebooka – https://www.facebook.com/codookna/, gdzie odpowiemy na wszelkie pytania czy też wątpliwości.

CoDoOkna Katowice – ul. Jankego 64, Katowice.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Zobacz inne nasze posty

dekoracje okienne katowice

Czym udekorować okna?

Dobrze urządzone wnętrze to dbałość o każdy szczegół. Pomieszczenia w stylu nowoczesnym wymagają dobrania odpowiednich kolorów, zachowania minimalizmu, ale także akcentowania aranżacji dzięki dobrze dobranym

Czytaj więcej »