Żaluzje drewniane – czy warto? Katowice

Naturalne drewno to nie trend za którym bezmyślnie podąża wielu klientów. Żaluzje drewniane wykonane są z materiału, który charakteryzuje trwałość, prostota i unikalna estetyka. Żaluzje drewniane są niezwykle uniwersalne, potrafią skutecznie przełamać chłód aranżacji i dodać jej domowego charakteru. CoDoOkna Katowice przedstawia PONADCZASOWY produkt dostępny w naszym salonie.

Naturalne materiały wysokiej jakości

Drewno ma doskonałe właściwości – jest odporne na zmiany temperatury i ma długą żywotność. Świetnie sprawdza się we wnętrzach zamieszkiwanych przez alergików. W ofercie CoDoOkna znajdziemy egzotyczne gatunki drewna, które wyróżniają się lekkością, a przy tym są wytrzymałe i stabilne. Do kuchni czy łazienki często polecamy żaluzje wykonane z bambusa, gdyż są odporne na wilgoć.

Funkcjonalna osłona

Dzięki możliwości precyzyjnej regulacji kąta nachylenia lamel możemy wpuścić do wnętrza dokładnie taką ilość światła, jakiej w danej momencie potrzebujemy. Sterowanie może odbywać się manualnie za pomocą sznurka lub łańcuszka, jak również elektrycznie. Drugi sposób pozwoli nam na równoczesną kontrolę wszystkich osłon w tym samym czasie.

Szeroki wybór

Wybierając odpowiednie żaluzje drewniane, możemy zastanowić się nad kolorem, szerokościami lamel, wyglądem drabinki oraz pozostałym osprzętem. Żaluzje występują w wielu kolorach – od neutralnych, stonowanych kolorów ziemi, takich jak brązy i beże, przez gołębie szarości aż po biel i czerń. Warto również zwrócić uwagę na fakturę drewna widoczną na powierzchni lamel – może być subtelna lub mocno wyeksponowana, dodatkowo podkreślając charakter naszych wnętrz.

W kolekcji CoDoOkna znajdziemy lamele o szerokościach 25, 50 i 65 mm, których wybór powinien być zdeterminowany wielkością okien – 25 mm lamele sprawdzą się przy mniejszych przeszkleniach, a 50 i 65 mm – przy dużych i wielkogabarytowych. Wybierając żaluzje z naturalnych materiałów, warto pamiętać, że po podciągnięciu drewniane lamele zajmą więcej miejsca, niż cieńsze lamele bambusowe.

Dodatki i wykończenie

Drabinka taśmowa

Standardowo żaluzje są wykonywane z drabinką sznurkową.
Możemy zastąpić ją jednak drabinką taśmowa. Wybór zależy od gustu. Taśma jest elementem dekoracyjnym i w żaden sposób nie wpływa to na trwałość i funkcjonowanie żaluzji.

Maskownica

Nasze żaluzje zawsze mają maskownice proste – gładkie, w nowoczesnym stylu (bez żłobień). Standard to maskownica bez boków – to rozwiązanie stosuje się w przypadku montażu żaluzji we wnęce lub w świetle szyby.

Przy pozostałych typach montażu warto dodać boki do maskownicy – ładnie zasłonią osprzęt żaluzji i staną się one prawdziwą dekoracją wnętrza.

Montaż dostosowany do potrzeb

Żaluzje drewniane możemy montować na listwie przyszybowej, czyli w świetle okna, a także do ściany lub sufitu. O tym, jaki typ montażu będzie najkorzystniejszy, decyduje typ żaluzji drewnianej, a także wielkość i sposób otwierania naszego okna.

Zapraszamy do salonu CoDoOkna w Katowicach po więcej inspiracji na dekoracje okienne. W celu kontaktu zapraszamy również na naszego Facebooka – https://www.facebook.com/codookna/, gdzie odpowiemy na wszelkie pytania czy też wątpliwości.

CoDoOkna Katowice – ul. Jankego 64, Katowice.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Zobacz inne nasze posty