Zasłony z lnu – idealne do dekoracji okien

Zasłony 100% lnu

Coraz częściej w naszym życiu stawiamy na produkty naturalne i chcemy być jak najbardziej eko. Również w branży dekoracji wnętrz oraz dekoracji okien możemy znaleźć materiały wprost idealnie wpasowujące się w ten trend. Zasłony z lnu, czy bawełny to świetny pomysł dla osób zakochanych w naturalnych materiałach.

Zacznijmy od tego, że zasłony z lnu nie są w niczym gorsze od klasycznych zasłon z materiałów mniej przyjaznych naszej planecie. Zasłony w ciągu dnia chronią przed nadmiernym światłem, a wieczorem osłaniają przed blaskiem ulicznych latarni, zapewniając Ci odpowiednią przestrzeń zarówno do drzemki, jak i do nocnego seansu filmowego. I najważniejsze, ciekawscy sąsiedzi nie będą już mieli możliwości zajrzenia do Twojego mieszkania.

Zasłony 100% lnu
CoDoOkna Katowice – dekoracyjne zasłony z lnu

Tkaniny eko – jakie to są?

Często nawet gdy chcemy sięgnąć po tkaninę ekologiczną zastanowić się musimy jakie tkaniny zaliczają się do tej kategorii. Po zakupie nagle może się okazać, że producent wykorzystał nasze dobre chęci, a w naszej sypialni czy salonie wiszą zasłony z fałszywą łatką “eko”.

Najbardziej ekologicznymi tkaninami są te materiały, które są wytwarzamy w przyjazny dla środowiska sposób. Jaki? Przede wszystkim poprzez minimalizację stosowania środków chemicznych oraz barwników, które są szkodliwe. Przy ich produkcji redukujemy również zużycie wody, energii oraz odpadów i śladu węglowego.

Jednym z materiałów, które można nazwać ekologicznymi, z pewnością jest len. Jego uprawa nie niesie bowiem za sobą negatywnych skutków dla środowiska, a jest dla niego wręcz korzystna, ponieważ użyźnia glebę. Starsze osoby z pewnością pamiętają, jak w domach można było zobaczyć lniane serwetki, zasłony oraz obrusy. Nic w tym dziwnego, po pierwsze – już wtedy potrafiły wyglądać zjawiskowo. Po drugie – len to niezwykle trwały materiał, który – odpowiednio pielęgnowany – może służyć przez długie lata. Mówi się, że jego wytrzymałość jest nawet dwa razy większa od wytrzymałości wysokiej jakości wełny.

Trwałość to jednak niejedyna zaleta lnu. Warto pamiętać, że lniane materiały są całkowicie naturalne i nie zawierają żadnych alergenów. Nie powodują podrażnień i mają właściwości antybakteryjne i antystatyczne. Dlatego doskonale nadają się na pościel do sypialni alergików i dzieci. Dodatkowo len jest materiałem, który nie blaknie, co ma szczególnie istotne znaczenie, jeśli marzą Ci się różnokolorowe lniane zasłony.

Zasłony z lnianej tkaniny
Zasłony z lnu – CoDoOkna

Zasłony z lnu – co musisz o nich wiedzieć?

“Bułka z masłem” – powiedziałoby wielu dekoratorów wnętrz, dla których zasłony z lnu to jeden z ulubionych produktów. Jedną z największych zalet lnianych zasłon jest właśnie ich ogromna uniwersalność aranżacyjna, z którą poradzisz sobie również i Ty, bez problemu. Niektórzy wciąż kojarzą ten materiał z szaroburym, przestarzałym, ale to przeszłość. Teraz len stosowany jest w zupełnie odświeżonej formie.

Naturalny odcień lnu świetnie sprawdzi się w sypialni w stylu skandynawskim, ale również popularnym dziś boho oraz eko. Uwielbiasz nowoczesne wnętrza – len sprawdzi się tu doskonale! Zasłony z lnu w salonie CoDoOkna znajdziesz w różnych kolorach, nawet takich z którymi wcześniej klasyczny len nie był kojarzony.

Z czym możemy łączyć zasłony z lnu, aby uwydatnić ich walory? Świetnie poradzą sobie obok firan oraz rolet. Najlepiej, gdy zdecydujesz się na delikatne rolety oraz firany z woalu. Takie rozwiązania nie przykryją zasłon, a w ciągu dnia rozproszy światło i zapewni prywatność.

Firana woalowa w połączeniu z zasłoną z lnu sprawdzi się również świetnie w ciemnych i małych pomieszczeniach. Taka dekoracja okienna optycznie powiększy pokój, a rozproszone światło słoneczne sprawi, że zrobi się o wiele przytulniej.

Zasłony lniane to dość duży lniany akcent w Twojej sypialni. Jeśli jednak Twoim zdaniem lnu nigdy dosyć, pomyśl także o innych dodatkach z tego materiału. W salonie CoDoOkna znajdziesz wiele materiałów, z których szyjemy specjalnie na wymiar!

Serdecznie zapraszamy Was do odwiedzenia naszego salonu w Katowicach, przy ul. Jankego 64. Możecie już dzisiaj umówić się z nami na pomiar, na który nasza dekoratorka przyjedzie wraz z próbkami i wzornikami. Pomożemy Ci również przy wyborze odpowiednich materiałów.

ZAMÓW POMIAR TUTAJ

Skontaktuj się z nami jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji!

? ul. Jankego 64, Katowice

✉️ biuro@codookna.pl

☎️ 794 219 555 | 32 352 25 89

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty