Co to są zasłony na flexach?

Zasłony na flexach

Zasłony i firany nadają wnętrzu domowego charakteru, sprawiają, że pomieszczenia stają się przytulne oraz eleganckie. W zależności od tego jaki efekt mamy zamiar uzyskać, dobieramy do tego różnego rodzaju dodatki oraz ozdoby. Podobnie w przypadku zasłon, możemy je użyć i użytkować na różny sposób. Jednym z rozwiązań są tzw. flexy, ale… Co to są zasłony na flexach?

Bardzo często przy wyborze dekoracji okiennych kierujemy się pewnymi wytycznymi. Ma być prosto, sprawnie, funkcjonalnie i bezproblemowo. Takie są zasłony na flexach, które noszą przydomek “królowej regulacji”.

CO TO SĄ ZASŁONY NA FLEXACH?

Najważniejszym elementem w zasłonach na flexach są właśnie tytułowe “flexy”. A czym one są? To specjalne plastikowe haczyki (białe) umieszczone na krótkiej prowadnicy, która jest wszyta na stałe w zasłonę w równych odstępach. Jeśli pomieszczenia mają nierówne ściany i sufity, za ich pomocą możemy regulować długość zasłony, ponieważ haczyki przesuwają się w górę lub w dół.

Wielkim atutem tego rozwiązania są idealne marszczenia w równych odstępach. Zasłonki, jak również firanki szyte na flexach prezentują się bardzo elegancko i estetycznie.

Przez cały czas użytkowania są równomiernie pomarszczone, a zaszyte zakładki nie rozciągają się podczas prania, prasowania czy ponownego zawieszania na karniszu.

ZASŁONY NA FLEXACH, CZYLI KRÓLOWA REGULACJI

W bardzo wielu mieszkaniach, czy domach problemem są nierówne sufity, czy podłogi. Niestety nawet niewielka różnica w wysokości pomieszczenia, przy powieszeniu firan, czy zasłon jest widoczna. Żaden inny sposób nie jest w stanie tak skutecznie ukryć nierówności jak flexy.

Jest to do tego stopnia wygodne rozwiązanie, że jeśli będziemy mieli ochotę przewiesić zasłonę z jednego pokoju do drugiego, ale będzie w nich różnica wysokości to nic strasznego! Właśnie dla takich sytuacji stworzono zasłony na flexach.

Firany, które dotąd zawieszane były na karniszu przy pomocy klasycznych uchwytów „żabek”, można bez problemu zmienić na flexy i to bez konieczności wymiany szyny. W przypadku karnisza rurkowego, mocowanie haczyka następuje bezpośrednio do kółek, umieszczonych na rurce, do których mocuje się także “żabki”, to dzięki nim, mamy możliwość przesuwania  zasłon, czy firanek po rurce. Jeżeli mamy zamontowane szyny umiejscowione pod sufitem, haczyki mocuje się podobnie jak „żabki”, wsuwając je w karnisz.

Rozwiązanie przeznaczone do:
– Szyn aluminiowych ściennych i sufitowych Forest KS / DS
– Karniszy drążkowo-szynowych z suwakami
– Karniszy drążkowych z kółkami i przejściówkami do haczyków flex

RODZAJE ZASŁON NA FLEXACH

Zasłony na flexach stosują tzw. system flex, w którym mamy trzy rodzaje marszczenia (1:2.5, 1:2 oraz 1:1.5). Dzięki temu możemy uzyskać efekt jednej, dwóch lub trzech “zakładek”. Regulujemy wówczas głębokość marszczenia, które chcemy uzyskać na tkaninie.

Marszczenie na zasłonach jest bardzo eleganckie i zachowane w równych i symetrycznych odstępach. Zakładki są też bardzo trwałe w użytkowaniu, dzięki czemu mamy komfort w trakcie przenoszenia dekoracji czy podczas czyszczenia. Jeśli chcecie dowiedzieć się o tym jak prać zasłony czy firany na flexach to możecie przeczytać o tym również na naszej stronie -> https://codookna.pl/jak-wyprac-zaslony-na-flexach/.

W przypadku marszczeń zasłon na flexach najlepiej wszystko pokazać na przykładach:

Pojedyncza zakładka – CoDoOkna
Podwójna zakładka – CoDoOkna
Potrójna zakładka – CoDoOkna

Serdecznie zapraszamy Was do odwiedzenia naszego salonu w Katowicach, przy ul. Jankego 64. Możecie już dzisiaj umówić się z nami na niezobowiązujący pomiar, na który nasza dekoratorka przyjedzie wraz z próbkami oraz wzornikami oraz pomoże przy wyborze odpowiednich materiałów.

ZAMÓW POMIAR TUTAJ

Skontaktuj się z nami jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji!

? ul. Jankego 64, Katowice

✉️ biuro@codookna.pl

☎️ 794 219 555 | 32 352 25 89

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty