Kolor roku 2024 – co wybierać?

Jak co roku Instytut Pantone wybiera kolor, który sprawować będzie prym w następującym roku. W minionym roku był to intensywny, bordowo-fioletowy odcień Viva Magenta. Jaki będzie kolor roku 2024? Peach Fuzz 13-1023!

Kolor roku Peach Fuzz to nic innego, jak delikatny, subtelny i aksamitny odcień brzoskwiniowego. Czytamy, że kolor ten o wszechogarniający duchu ma – jak czytamy w oficjalnych materiałach Pantone – „wzbogacać umysł, ciało i serce”.

Kolor roku 2024 – aksamitny brzoskwiniowy

Eksperci przewidują więc, że kolor roku 2024 będzie delikatny, aksamitny brzoskwiniowy, który będzie sprawdzać się w aranżacjach wnętrz, dekoracjach okiennych, ale również na wybiegach modowych oraz w najnowszych kolekcjach samochodowych czy nawet elektroniki.

Peach Fuzz ma być „prezentem”, dla zmysłów, tworząc symbiotyczną relację pomiędzy naszymi smakiem, wzrokiem, dotykiem i zapachem. To także odpowiedź na rok 2023 wypełniony mocnymi odcieniami różu inspirowanymi przez szał związany z premiera filmu Barbie, w tym kolor roku 2023 Pantone Viva Magenta. Brzoskwiniowy Peach Fuzz to zwrot w stronę stonowanej owocowości zapewnia znacznie delikatniejsze i spokojniejsze wrażenia wizualne.

Dlaczego Peach Fuzz?

Kolor roku wybierany jest przez prognostów trendów podróżujących po całym świecie, aby badać modę i design. Dlaczego wybór padł akurat na ten lekki, owocowy ton? Jak przekonują specjaliści Instytutu Pantone, przywołuje on spokój i pogodę ducha.

Specjalistka ds. kolorów Instytutu Pantone tłumaczy:

Przechodzimy przez wiele zawirowań w naszym życiu i potrzebujemy koloru, który pielęgnuje. To ciepły i przytulny odcień. I jest bardzo namacalny. Uważamy, że w takich chwilach wyczucie dotyku jest naprawdę ważne — dotykać innych ludzi i gromadzić ich w naszych domach. Warto też wspomnieć, że brzoskwiniowe odcienie są stałym elementem najnowszej mody i pojawiały się, m.in. w Mediolanie, na wybiegach podczas prezentacji kolekcji wiosna-lato 2024. Szczególnie upodobały je sobie włoskie domy mody, m.in. Gucci. Uważamy, że brzoskwinia jest kolorem niezwykle nostalgicznym i częściej kobiecym, a mimo to został zaadaptowany do męskich szaf i otoczenia. Myślę, że to świadczy o nowoczesności tego odcienia. Odcień, ten bez wysiłku łączy młodość z ponadczasowością.

LEATRICE EISEMAN

Co to jest Instytut Pantone?

Instytut Pantone (Pantone Color Institute) jest częścią firmy Pantone zajmującej się produkcją dla poligrafii, np. własnej skali kolorów Pantone Matching System (PMS). Kolory Pantone powstają ze zmieszania aż 18 różnych pigmentów, dlatego trudno je odtworzyć w skalach CMYK czy RGB. 

Sam instytut zajmuje się prognozowaniem trendów kolorystycznych i od końca 1999 roku wybiera kolor roku Pantone. Konkretny odcień jest wynikiem spotkań specjalistów Pantone i przedstawicieli grup zajmujących się standardami kolorów z różnych krajów.

POMIAR ORAZ KONTAKT

Umów się z nami na wizytę oraz pomiar dekoracji okiennych już dzisiaj na naszej stronie. Wypełnij krótki formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w celu umówienia dogodnego terminu na naszą wizytę. Przyjeżdżamy wraz z wzornikami oraz próbkami tkanin. 

ZAMÓW TUTAJ – https://codookna.pl/zamow-pomiar/

Kontakt: 
e-mail: biuro@codookna
telefon: 32 352 25 89 (od 10-17, pn-pt)

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

Rolety rzymskie w kuchni

Rolety rzymskie na wymiar

Rolety rzymskie to bardzo popularne rozwiązanie do okien, które jednak potrzebuje profesjonalnego podejścia. Zwykłe rolety czy żaluzje możemy wybrać bez większego zastanowienia – rodzaj tkaniny

Czytaj więcej »
Moskitiera plisowana w drzwiach balkonowych

Moskitiera na taras

Moskitiera na taras to idealny sposób na walkę z niechcianymi w naszym mieszkaniu owadami. Te ochronne siatki bardzo skutecznie odstraszają komary czy muchy, a my

Czytaj więcej »