Plisy na drzwi tarasowe przesuwne

Drzwi tarasowe i balkonowe pomimo tego, że zachwycają swoim wyglądem i są imponujące potrafią być też nieco uciążliwe. Ze względu na dużą powierzchnię mają potrzebę odpowiedniej ochrony przed słońcem. Również z powodu swojej budowy nie każdy typ osłony będzie do nich pasować. Z pomocą przychodzą plisy na drzwi tarasowe przesuwne.

Plisy na drzwi tarasowe przesuwne nie bez powodu nazywane są plisami SMART. Charakteryzuje je wąski profil do obsługi, specjalnie dedykowana tkanina o szerokości 15 mm oraz brak uchwytu sterującego (przesuwanie odbywa się za pomocą profilu).

Dlaczego plisy na drzwi tarasowe przesuwne?

Drzwi tarasowe mają zazwyczaj bardzo dużą powierzchnię, dlatego wymagają specjalnej ochrony, która zabezpieczy mieszkańców przed nadmiarem promieni słonecznych, a także wścibskim wzrokiem sąsiadów. Drzwi prowadzące na taras ze względu na swoje rozmiary wpuszczają dużą ilość naturalnego światła. O ile jesienią i zimą jest to pożądane, o tyle w czasie wiosny i lata niekoniecznie, ponieważ może to powodować niepotrzebne nagrzewanie się pomieszczeń.

Dlatego też roleta, która uchroni drzwi tarasowe przed słońcem to absolutna podstawa. Problem pojawia się jednak przy wyborze, gdyż niewiele aktualnych osłon sprawdzi się w takim oknie. Dlatego plisy smart to najlepsze proponowane rozwiązanie.

Odpadają propozycje dekoracji okiennych wolnowiszących czy też rolet rzymskich. Podczas korzystania z tarasu tkaninę będziemy musieli wciąż podciągać do góry i będzie dla nas jedynie przeszkodą. Nie sprawdzą się też tkaniny bardzo cienkie ze względu na ogrom słońca oraz częste otwieranie i zamykanie drzwi. Potrzebujemy czegoś praktycznego oraz trwałego.

Plisy na drzwi tarasowe przesuwne

Co charakteryzuje plisy smart?

Do najważniejszych zalet plis okiennych należy przede wszystkim możliwość zasłaniania okna w różnych konfiguracjach. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu dwóch warstw materiału, co pozwala sterować każdą z tkanin osobno. Rolety plisowane występują w wielu wariantach kolorystycznych, dlatego bez problemu dostosujemy je do aranżacji wnętrza. Ich montaż jest bezproblemowy i szybki. Do produkcji wykorzystywane są tkaniny, które można bez problemu czyścić, dlatego nie musimy się martwić, że za jakiś czas plisy będą nieestetycznie wyglądać.

I co najważniejsze – w przypadku okien, które chcemy uchronić przed słońcem, a pomieszczenie latem bardzo się nagrzewa, a zimą musimy natomiast płacić pieniądze za ogrzewanie… Plisy można wybrać w opcji z zaciemnieniem oraz termoizolacją.

Więcej o tym, jak działają plisy termoizolacyjne przeczytacie również na naszym blogu -> TUTAJ.

W związku z trudnościami jego niosą za sobą drzwi tarasowe przesuwne konieczna będzie wizyta naszego technika. Musi on zebrać potrzebne pomiary oraz ocenić możliwość montażu. Możecie umawiać się na pomiar poprzez naszą stronę.

ZAMÓW POMIAR -> https://codookna.pl/zamow-pomiar/

Skontaktuj się z nami jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji!

🏠 ul. Jankego 64, Katowice

✉️ biuro@codookna.pl

☎️ 794 219 555 | 32 352 25 89

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty