Moskitiera na taras

Moskitiera plisowana w drzwiach balkonowych

Moskitiera na taras to idealny sposób na walkę z niechcianymi w naszym mieszkaniu owadami. Te ochronne siatki bardzo skutecznie odstraszają komary czy muchy, a my możemy komfortowo i przyjemnie spędzać czas w lato przy otwartym balkonie. Moskitiera na taras może być jednak różna – różnią się one jakością oraz sposobem użytkowania. W CoDoOkna doradzamy na co zwrócić uwagę i przedstawiamy różnice w korzystaniu z moskitiery drzwiowej i przesuwnej.

Na co zwrócić uwagę?

Przed zakupem moskitiery musimy zwrócić uwagę na dwie bardzo ważne rzeczy:

 1. Jakość – moskitiera kupowana w marketach, jest bardzo często, bardzo słabej jakości. Rozmieszczenie “oczek” nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa przed komarami, a dodatkowo bardzo często siatki po prostu się targają i psują. Odradzamy również wszelkich wynalazków z magnesami i taśmami klejącymi…
 2. Materiał – moskitiery wykonywane są z przeróżnych tworzyw, takich jak bawełna, nylon, poliester, włókno węglowe czy polietylen. Moskitiera powinna być jednak w miarę sztywna, gdyż chcemy aby przysłużyła nam przynajmniej na kilka sezonów letnich.
Moskitiera plisowana

Moskitiera na taras – przesuwna

Pierwszą moskitierą na taras, którą proponujemy naszym klientom jest moskitiera plisowana przesuwna. Montuje się ją wraz z aluminiową ramą przy drzwiach balkonowych. Nie przeszkadza ona w żadnym stopniu w codziennym korzystaniu z balkonu.

Moskitierę będziemy mogli wówczas swobodnie przesuwać i regulować. Jest to najbardziej porządny wybór ze wszystkich moskitier dostępnych na rynku.

Moskitiera przesuwna to również wybór tego czy ma być ona dwuskrzydłowa czy jednoskrzydłowa. Wybór zależy przede wszystkim od sposobu korzystania z drzwi balkonowych. Posiadaczom dużych okien wychodzących na taras lub duży balkon, którzy często otwierają je na całą szerokość polecamy moskitierę dwuskrzydłową. Zasłoni całe wejście w 100%, a wygodne przesuwanie skrzydeł po osobnych szynach ułatwia obsługę produktu. Jednoskrzydłowa moskitiera sprawdzi się, kiedy używana jest tylko jedna część drzwi.

Moskitiera na taras – drzwiowa

Rama, podobnie jak w moskitierze przesuwnej, jest wykonana z najwyższej jakości aluminium. Pozwala nam to na pozostawienie moskitiery na balkonie nawet na okres zimowy, mając gwarancję, że nic się jej nie stanie.

Przemyślana budowa i wysokiej jakości elementy montażowe tej moskitiery otwieranej na drzwi balkonowe gwarantują szczelność, stabilność i wytrzymałość konstrukcji. Siatka wykonana z włókna szklanego pozwala na prawidłową cyrkulację powietrza w pomieszczeniu i nie ogranicza widoczności z wewnątrz.

Moskitierę drzwiową na zawiasach mocuje się bezpośrednio do ościeżnic drzwi balkonowych w sposób bezinwazyjny za pomocą uchwytów zaciskowych. Na jej powierzchni zbiera się mnóstwo zanieczyszczeń z zewnątrz, dlatego powinna być ona regularne czyszczona za pomocą wilgotnej szmatki, ciepłej wody i małej ilości detergentów.

Moskitiera drzwiowa działa nie inaczej jak… drzwi!

Cechy oraz funkcje moskitiery przesuwnej oraz drzwiowej na balkon:

 • Rama wykonana ze wzmocnionego i odpornego aluminium
 • Rama odporna na wygięcia, warunki atmosferyczne, wysoką temperaturę
 • Stabilna i sztywna nawet przy dużych rozmiarach
 • Moskitiera produkowana na wymiar
 • Śruby wykonane ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej
 • Odporna na przedarcia i rozciągnięcia siatka z włókna szklanego oblanego PCV
 • Dodatkowe zabezpieczanie ram poprzez oklejenie folią ochronną
 • Uniwersalne zaczepy i uchwyty montażowe nadające się do wszystkich popularnych drzwi
 • Dodatkowe szczotki oraz dopasowane uchwyty gwarancją 100% szczelności
 • Ekologiczne rozwiązanie, bez używania pestycydów
 • Utrzymuje dobrą cyrkulacje powietrza
 • Najbardziej skuteczny i ekonomiczny sposób na pozbycie się owadów

Zamów pomiar już teraz na naszej stronie -> https://codookna.pl/zamow-pomiar/. Możesz również skontaktować się z nami, podać nam wymiary Twoich okien i umówić się na realizację zamówienia:

✉️ biuro@codookna.pl
☎️ 32 352 25 89

Czekamy na Ciebie również w naszym salonie CoDoOkna w Katowicach. Znajdziesz nas przy ul. Jankego 64. Zapraszamy!

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

Rolety rzymskie online

Rolety rzymskie to aktualnie jeden z najbardziej popularnych wyborów, jeśli chodzi o dekoracje okienne w naszych domach. Bardzo często szukamy wówczas pomocy i szukamy rolety

Czytaj więcej »