Żaluzje plisowane – dekoracja dużych okien

Plisy to stylowe osłony okienne, które sprawdzą się w róznych wnętrzach. Dzięki wyjątkowej funkcjonalność i walorom estetycznym zyskały popularność wśród miłośników praktycznych i efektownych wnętrz. Jakie plisy wybrać, aby przy ich pomocy przysłonić okna o dużych przeszkleniach?


Żaluzje plisowane są to osłony okienne o nietypowej konstrukcji. Wykonane ze specjalnych tkanin, a podczas ich zsuwania materiał układają się w harmonijkę. Co ciekawe po rozsunięciu plisy zachowują swój zygzakowaty kształt. Żaluzje plisowane są wykorzystywane jako samodzielna osłona okienna, lub w towarzystwie dekoracyjnych zasłon lub firan, tworząc ciekawą kompozycję i wystrój okna.


Plisy do dużych okien


Duże przeszklenia to obecnie jeden z największych trendów. Dzięki dużym oknom możemy cieszyć się naturalnym światłem we wszystkich pomieszczeniach. Dodaje to wnętrzu nowoczesnego charakteru i otwierają wnętrza na ogród lub balkon, dodając optycznie przestrzeni.


Jednak decydując się na duże przeszklenia, koniecznie musimy zastosować odpowiednią osłonę okienną, która w okresie letnim zabezpieczy nasze wnętrze przed nadmiernym nagrzaniem, a w miesiącach jesienno-zimowych zatrzyma ciepło w środku. Doskonale do tego zadania nadadzą się plisy, które jednocześnie zapewnią prywatność, izolację oraz ochronę przed nadmiernym słońcem.


Dwukierunkowe sterowanie pozwala na swobodne podnoszenie i opuszczanie plisy w zależności od naszych potrzeb. Plisy ochronią nas przed spojrzeniami sąsiadów, zaciemnią wnętrze, gdy będziemy chcieli odpocząć w ciągu dnia lub zasłonią tylko wybraną cześć okna tworząc charakterystyczną „zazdrostkę”. W przypadku wyboru osłony okiennej do dużych przeszkleń ważny jest sposób ich montażu. Żaluzje plisowane montowane są w świetle szyby, dzięki czemu możemy przysłonić dokładnie całą powierzchnię okna. Ponadto podczas zsunięcia plis, zajmują niewielka powierzchnię szyby nie blokując naturalnego światła.


Plisy do każdego okna


Żaluzje plisowane są jedyną osłoną umożliwiającą zastosowanie do okien o nietypowych kształtach: trapezowych, trójkątnych i półokrągłych. Ich konstrukcja pozwala na zastosowanie plis na każdych oknach, nawet tych wielkogabarytowych do 3 metrów szerokości oraz 2,6 metra wysokości. Ponadto, żaluzje plisowane stosuje się często w przypadku okien osadzonych skośnie np. na poddaszu lub na przeszkleniach w ogrodach zimowych, gdyż plisy nie blokują możliwości swobodnego otwierania i zamykania.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty