Zasłony termiczne – na zimę i lato

W dzisiejszych czasach możemy znaleźć tkaniny o bardzo rożnych właściwościach i przeróżnym zastosowaniu. Warto zapoznać się z tkaninami o właściwościach termoizolacyjnych, które zyskują coraz więcej rozgłosu i stają się bardzo popularne. Czym są zasłony termiczne?

TKANINY TERMICZNE

Tkaniny o właściwościach termoizolacyjnych bardzo często używane są przy tworzeniu zasłon termicznych na zimę, które dzięki swojej technologii sprawiają, że zima w domu jest o wiele przyjemniejsza, gdyż okna i drzwi są izolowane od zimna. Spadają również rachunki za ogrzewanie 🙂

Nie są one przeznaczone tylko na zimę – w okresie letnim idealnym rozwiązaniem mogą okazać się zasłony stworzone z tkanin o właściwościach termoizolacyjnych. Zastosowanie takich osłon pozwala nie tylko na lepszą izolację, ale i zapewnienie większej prywatności (ze względu na grubszy materiał).

Bardzo często polecamy również popularny wariant zasłon termicznych, czyli zasłonę typu blackout. Charakteryzują się one bardzo wysokim stopniem zaciemnienia, dzięki czemu zatrzymują promienie słońca.

WŁAŚCIWOŚCI TKANIN TERMOIZOLACYJNYCH

Techniczna tkanina zaciemniających podszewek i zasłony termicznej została opracowana na wzór koca ratunkowego – zatrzymuje ciepło wewnątrz. Zasłony termiczne są łatwe do założenia. Pasują do wszystkich okien i zasłon oraz umożliwiają zmniejszenie rachunków za ogrzewanie nawet o 46%.

Poliester – syntetyczny materiał, który jest często stosowany podczas produkcji odzieży. Jego główne właściwości to niska higroskopijność oraz duża odporność na zaplamienia. Poliester wyjątkowo skutecznie zatrzymuje ciepło, dzięki czemu zasłony stworzone z tego materiału świetnie sprawdzą się w okresie zimowym.

Bawełna – materiał posiadający wyjątkowo dobre właściwości cieplno-izolacyjne, dlatego też stosowany jest przy produkcji wielu rodzajów ubrań. Idealnie sprawdzi się również jako tkanina na roletę okienną, gdyż charakteryzuje się dużą wytrzymałością i łatwością w pielęgnacji.

Odpowiednio dobrane rolety czy zasłony stworzone z tkaniny o właściwościach termoizolacyjnych to gwarancja długiego i użytecznego funkcjonowania. Dzisiejsze tkaniny termiczne pozwalają dekoratorom również nie zapominać o tym, aby taka dekoracja robiła duże wrażenie pod względem estetyki. Pomocy przy wyborze tkanin termoizolacyjnych udzielimy w naszym salonie w Katowicach – CODOOKNA.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Zobacz inne nasze posty

dekoracje okienne katowice

Czym udekorować okna?

Dobrze urządzone wnętrze to dbałość o każdy szczegół. Pomieszczenia w stylu nowoczesnym wymagają dobrania odpowiednich kolorów, zachowania minimalizmu, ale także akcentowania aranżacji dzięki dobrze dobranym

Czytaj więcej »