Tkaniny akustyczne w CoDoOkna Katowice

Gdy naszym klientom wydawało się, że nie będziemy mieli już produktów, którymi możemy ich zaskoczyć… Z pomocą przychodzą tkaniny akustyczne, które znajdziecie również w naszym salonie CoDoOkna w Katowicach.

Jeśli jeszcze nie słyszałeś o tym nowym rozwiązaniu w branży dekoracji okiennych, to trafiłeś w idealne miejsce aby poszerzyć swoją wiedzę.

TKANINY AKUSTYCZNE – CZYM SĄ?

Tkaniny akustyczne działają jak pochłaniacz dźwięku w pomieszczeniu. Zmniejszają niepożądane echa poszczególnych dźwięków, obniżając poziom hałasu i zapewniając znacznie przyjemniejszą akustykę. Zamiast rozbrzmiewać w całym pokoju, dźwięki przekształcane są w energię fali akustycznej w tkaninie, a następnie w energię cieplną. Dzięki strukturze powierzchni materiału i wynikającej z tego jej zwiększonej objętości nieprzezroczyste tkaniny umożliwiają wyższą szybkość wchłaniania. Transparentne tkaniny akustyczne naśladują tę cechę dzięki specjalnie opracowanym, zaawansowanym technologicznie włóknom – prawdziwy promyk nadziei na zapewnienie doskonałej akustyki.

TKANINY AKUSTYCZNE – SKUTECZNOŚĆ

Tkaniny akustyczne, które znajdą Państwo w salonie CoDoOkna pochodzą od topowego producenta firmy ADO. Materiały wysokiej jakości gwarantują pochłanianie nieprzyjemnego echa nawet do 80%. Tkaniny są również trudnopalne, dzięki czemu idealnie pasują do domu, biura oraz hotelów i restauracji. Niektóre produkty dostępne są również z funkcją odbijania promieni słonecznych, co zapewnie pełen komfort.

Wszystkie produkty zostały przetestowane i certyfikowane. Obejmuje to testowanie tkanin dźwiękowych w optymalnych warunkach, testowanie różnych częstotliwości (wibracji na minutę) i zakresów częstotliwości (1/3 oktawy i oktawy), a także testy komory echa stosowane do porównywania funkcji akustycznej tekstyliów.

Bardzo często w trakcie projektowania swoich wymarzonych mieszkań zapominamy o komforcie akustycznych we wnętrzu. Głównie skupiamy się na wystroju oraz dobrym wykorzystaniu przestrzeni. Gdy jednak po całym wysiłku i ciężkim dniu chcemy usiąść na wygodnej kanapie to dźwięki dochodzące z ruchliwej drogi przy domu mogą skutecznie zepsuć nam chwilę relaksu i doprowadzić nawet do bólu głowy. Stąd pomysł właśnie na tkaniny tego typu, które posiadają bardzo wysokie współczynniki pochłaniania dźwięku, dzięki czemu pozwalają nam dość łatwym sposobem polepszyć komfort akustyczny we wnętrzu.

Zapraszamy do CoDoOkna w Katowicach. Nasz salon znajdą Państwo przy ul. gen. Jankego 64. Polecamy zajrzeć również na naszego Facebooka – www.facebook.com/codookna.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty