Zasłony ocieplające na zimę

Zasłony

W dzisiejszych czasach możemy znaleźć tkaniny o bardzo rożnych właściwościach i przeróżnym zastosowaniu. Warto zapoznać się z tkaninami o właściwościach termoizolacyjnych, które zyskują coraz więcej rozgłosu i stają się bardzo popularne. Czym są zasłony ocieplające, które świetnie sprawdzą się na zimę?

ZASŁONY OCIEPLAJĄCE – CZYM SĄ?

Zasłony ocieplające polecamy swoim klientom z myślą o zatrzymaniu zimna w oknach podczas mroźnych wieczorów w zimę. Dzięki swojej technologii sprawiają, że zima w domu jest o wiele przyjemniejsza, gdyż okna i drzwi są izolowane od zimna. Spadają również rachunki za ogrzewanie – nawet o 46%!

Ze względu na swoją uniwersalność nie są one przeznaczone tylko na zimę. W okresie letnim to również świetne rozwiązanie. Zatrzymują one dostęp promieni słonecznych do naszego mieszkania dzięki czemu zmniejsza się temperatura. Zastosowanie takich osłon pozwala nie tylko na lepszą izolację, ale i zapewnienie większej prywatności (ze względu na grubszy materiał).

Bardzo często polecamy również popularny wariant zasłon ocieplających, czyli zasłonę typu blackout. Charakteryzują się one bardzo wysokim stopniem zaciemnienia.

ZASŁONY OCIEPLAJĄCE – SKŁAD I WŁAŚCIWOŚCI

Techniczna tkanina zaciemniających podszewek i zasłony termicznej opracowana została na wzór koca ratunkowego – dzięki temu zatrzymuje ciepło wewnątrz. Zasłony ocieplające są łatwe do założenia i przypasowania w naszym domu. Pasują do wszystkich okien i zasłon oraz umożliwiają zmniejszenie rachunków za ogrzewanie nawet o 46%.

Poliester – syntetyczny materiał, który jest często stosowany podczas produkcji odzieży. Jego główne właściwości to niska higroskopijność oraz duża odporność na zaplamienia. Poliester wyjątkowo skutecznie zatrzymuje ciepło, dzięki czemu zasłony stworzone z tego materiału świetnie sprawdzą się w okresie zimowym.

Bawełna – materiał posiadający wyjątkowo dobre właściwości cieplno-izolacyjne, dlatego też stosujemy go przy produkcji wielu rodzajów ubrań. Idealnie sprawdzi się również jako tkanina na roletę okienną, gdyż charakteryzuje się dużą wytrzymałością i łatwością w pielęgnacji.

Odpowiednio dobrane rolety czy zasłony stworzone z tkaniny o właściwościach termoizolacyjnych to gwarancja długiego i użytecznego funkcjonowania. Dzisiejsze tkaniny termiczne pozwalają dekoratorom również nie zapominać o tym, aby taka dekoracja robiła duże wrażenie pod względem estetyki. Pomocy przy wyborze tkanin termoizolacyjnych udzielimy w naszym salonie w Katowicach – CODOOKNA.

Możecie znaleźć nasze realizacje na naszej stronie – https://codookna.pl/nasze-realizacje/.

Zapraszamy do kontaktu również przez naszego Facebooka (facebook.com/codookna) oraz drogą mailową (biuro@codookna.pl).

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

Zasłony

Zasłony ocieplające na zimę

W dzisiejszych czasach możemy znaleźć tkaniny o bardzo rożnych właściwościach i przeróżnym zastosowaniu. Warto zapoznać się z tkaninami o właściwościach termoizolacyjnych, które zyskują coraz więcej

Czytaj więcej »