Plisy do nietypowych okien

Bardzo często spotykamy się u klientów z bardzo niecodziennymi oknami. Są one w różnych wymiarach i o różnych kształtach. To już bardzo niesprecyzowane, gdy ktoś przychodzi i mówi, że jego okna są o klasycznych wymiarach – aktualnie niemalże co dom to inne okno. Plisy do nietypowych okien to rozwiązanie dla osób, które muszą poradzić sobie z tym problemem we własnym domu. Dzięki swojej uniwersalności plisy można montować na różnorodny sposób, to różnych rodzajów okien.

PLISY DO NIETYPOWYCH OKIEN – RÓŻNE WARIANTY

OKNO DACHOWE – Okno dachowe tworzy problemem założenia dekoracyjnej tkaniny. Potrzebne są nam więc plisy, które będziemy mogli sterować góra/dół. Otwieranie oraz zamykanie odbywa się za pomocą dwóch profili ruchomych. Bardzo pomocne mogą być też prowadnice. Utrzymują plisy w jeszcze stabilniejszej pozycji, a przy tym dotarcie słońca i nagrzanie przez pomieszczenia będzie jeszcze trudniejsze.

OKNO ŚCIĘTE – Tutaj plisy to już bezkonkurencyjne rozwiązanie. Żadna inna roleta nie pozwoli nam na tak swobodne pokrycie szyby bez inwazji w sufit czy ścianę. Plisę można przyciąć i skonstruować w taki sposób, aby w pełni spełniał wymagania klientów. Otwieranie i zamykanie odbywa się za pomocą jednego profilu. Istnieje też możliwość zastosowania plis do okien dachowych ściętych.

OKNO TRAPEZOWE – Typ okna dość często spotykany, przez który na początku załamujemy ręce i nie wiemy co wymyślić do takiego kształtu okna. Stosujemy tutaj nietypowy system plis, głównie z prowadzeniem żyłkowym. Otwieranie oraz zamykanie odbywa się za pomocą jednego profilu ruchomego. Okno może być w kształcie trapeza zarówno równobocznego o oraz nierównomiernego. Tak jak w przypadku okien ściętych, plisy świetnie sprawdzą się też w oknach trapezowych i równocześnie dachowych.

OKNO PÓŁOKRĄGŁE – Czyli plisy w kształcie wachlarza. Plisy nie tylko poradzą sobie z problemem przy nietypowych oknach, ale też świetnie będą pełnić funkcję dekoracyjną. Otwieranie i zamykanie odbywa się za pomocą jednego profilu ruchomego.

Rolety plisowane montowane w nietypowym oknie

OKNO OKRĄGŁE – Nic innego jak plisy w kształcie koła, co nadaje oknom bardzo eleganckiego i oryginalnego wyglądu. W tym przypadku często udaje się zastosować otwieranie i zamykanie za pomocą jednego lub nawet dwóch profili ruchomych.

OKNO TRÓJKĄTNE – Okna trójkątne bardzo różnią się od siebie. Mogą to być tylko okna w kształcie trójkąta, lub okna długie, które kończą się trójkątem. Rozwiązań jest bardzo wiele, w tym zastosowanie jednej lub nawet dwóch plis do jednego okna. Najważniejsze, aby klient miał pełen komfort w użytkowaniu.

Sprawdźcie nasze realizacje tutaj -> https://codookna.pl/nasze-realizacje/

Zapraszamy do kontaktu w sprawie plisy oraz innych dekoracji okiennych na biuro@codookna.pl oraz na naszym Facebooku (facebook.com/codookna). Jesteśmy również dostępni w salonie stacjonarnym w Katowicach – ul. Jankego 64!

Udostępnij:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Zobacz inne nasze posty