Plisy do kuchni

Plisy w kuchni

Bardzo ważne jest, aby zadbać o odpowiednie zabezpieczenie okna w kuchni. Należy zarówno ochronić pomieszczenie przed nadmiernym wpadaniem promieni słonecznych oraz zabezpieczyć się przed zabrudzeniami, które powoduje gotowanie. Plisy do kuchni to rozwiązanie, które spełnia wszystkie wymagania i mogą stać się naszym przyjacielem idealnym.

Plisy do kuchni – ochrona przed słońcem

Kuchnia to część mieszkania, w którym od samego gotowania robi się bardzo ciepło oraz wilgotno. To bardzo ważne, aby stworzyć w niej komfortowe warunki. Jedno co możemy zrobić to odgrodzić się od promieni słonecznych, które nagrzewają kuchnię jeszcze bardziej.

Rodzajów plis jest wiele – pojedyncze, podwójne, a nawet termoizolacyjne. Do kuchni polecamy plisy podwójne z funkcją termoizolacyjną. Pomoże to nie tylko w zaciemnieniu pomieszczenia, ale dekoracja okienna nie będzie się również nagrzewać. Efekty potrafią być zjawiskowe.

Jak działają plisy termoizolacyjne?

Plisy termo posiadają tkaninę o specjalnych właściwościach termoizolacyjnych, które zapewnia jej umieszczona na zewnętrznej stronie warstwa aluminium. Aluminiowa powłoka odbija promienie słoneczne, dzięki czemu w upalne dni ograniczony jest dopływ ciepła do pomieszczenia. To jednak nie wszystko, gdyż zimą plisy zyskują nowe życie i przydają się w zatrzymywaniu ciepła wewnątrz.

W przypadku wyboru plisy podwójnej (honeycomb) tkanina termoizolacyjna umieszczona jest od wewnętrznej strony, dzięki czemu polepszamy estetykę plisy. Dzięki rozwiązaniu honeycomb nie widać również m.in. klasycznych dziurek po poprowadzonym wzdłuż plisy sznurku.

Plisa “honeycomb” – podwójna

Prywatność

Nie ma wygodniejszej dekoracji okiennej w użytkowaniu niż plisa. Gwarantuje ona sterowanie góra/dół dzięki czemu możemy swobodnie kontrolować zasłanianie okien w naszym domu. Jeśli nie chcemy aby sąsiad zaglądał nam z okien do garnków to plisa w zupełności nam wystarczy.

Wiele osób zastanawia się, czy plisy to dobre rozwiązanie. Co prawda, nie możemy ich zdjąć z okna i wsadzić do pralki gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Przez co można się zastanawiać, czy sprawdzą się w kuchni. W ofercie CoDoOkna w Katowicach znajdują się tkaniny, które są odporne na wodę i zabrudzenia. Często wystarczy mokra szmatka, aby pozbyć się plamy na plisie, która sprawdzi się w wymagających warunkach.

Zapraszamy do kontaktu z naszym salonem CoDoOkna w Katowicach – mapa (klik) oraz nr telefonu (32 352 25 89). Możecie również do nas pisać na biuro@codookna.pl lub poprzez naszego Facebooka.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty