Plisy termiczne – na lato i zimę

Plisy honeycomb

Plisy termiczne to fantastyczne rozwiązanie do naszych okien, które sprawdzi się zarówno na lato i zimę. Plisy same w sobie w ostatnim czasie stały się bardzo popularne ze względu na swoją funkcjonalność i prostotę w użytkowaniu. Powłoka termoizolacyjna w plisach gwarantuje nam również funkcję niedostępną wcześniej, która podniesie komfort naszego życia w mieszkaniu.

Co to są plisy?

Plisy znane są głównie z tego, że sterować możemy nimi w bardzo przyjemny i komfortowy sposób, czyli góra-dół. Plisę możemy w dowolny sposób ustawić tak, aby pomieszczenie zaciemnić lub wpuścić światło do środka. Plisa zwija się w tzw. harmonijkę za pomocą uchwytów, które mamy zamocowane z góry i na dole rolety.

Materiałów z które możemy stworzyć plisę jest bardzo dużo. Znajdziemy materiały z różnym zastosowaniem, w różnej kolorystyce i o różnym zastosowaniu. W CoDoOkna doradzimy, która tkanina czy też materiał bardziej pasuje do salonu i sypialni, a która sprawdzi się w cięższych warunkach – w kuchni czy nawet w łazience.

Plisy honeycomb
Plisa honeycomb – “plaster miodu”

PLISY PLASTER MIODU

Aby przejść do tytułowych plis termicznych warto przedstawić najpierw plisy honeycomb, czyli podwójne i przypominające “plaster miodu”.

W skrócie:
– lepsza termoizolacja latem i zimą 
– najlepsze zaciemnienie 
– brak widocznych otworów po obu stronach plisy 
– równomierne rozkładanie się materiału 

Powłoka termoizolacyjna w plisie honeycomb

PLISY TERMICZNE – NAJLEPSZA OCHRONA PRZED SŁOŃCEM

Plisy termiczne to nic innego jak plisa, w której wykorzystana jest powłoka termoizolacyjna. Potrafi ona jednak być bardzo skuteczna. Nasi klienci chwalili się tym, że przy odpowiednim użyciu plis termicznych temperatura w mieszkaniu w porównaniu z tą podczas upałów to różnica nawet 8-10 stopni.

Co to znaczy odpowiednie użycie plisy termicznej? Plisa z termoizolacją nie przepuszcza ciepła, które chce przedostać się wraz ze światłem słonecznym. Jeśli zasłonimy nasze okna przed tym, gdy nasze mieszkanie zacznie się nagrzewać od wczesnych godzin porannych to powinniśmy odnieść spory sukces. Pomieszczenie nie nagrzeje się do poziomu egipskich temperatur, dzięki czemu funkcjonowanie w nim będzie o wiele przyjemniejsze.

Najlepszym połączeniem są właśnie plisy honeycomb oraz termoizolacja, którą możemy schować pomiędzy dwoma warstwami plisy. Zachowana jest wówczas pełna estetyka oraz nie widać dziurek ani sznurków.

CO DALEJ?

Zamów pomiar na plisy już dzisiaj na naszej stronie -> https://codookna.pl/zamow-pomiar/

Możesz również skontaktować się z naszą dekoratorką, która pomoże doradzić Ci przy wyborze odpowiedniej dekoracji okiennej do Twojego domu.

Kontakt:
✉️ biuro@codookna.pl ☎️ 32 352 25 89

Zapraszamy również do odwiedzin naszego salonu stacjonarnego w Katowicach przy ul. Jankego 64.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty