Żaluzje drewniane oraz bambusowe w łazience i kuchni

Żaluzje drewniane znamy przede wszystkim z tego, że to nastrojowe i klimatyczne osłony, które komponują się zarówno w nowoczesnych, jak i stylowych wnętrzach. Bardzo często na tym nasza wiedza się kończy, a gdy mamy pomysł na żaluzje drewniane w kuchni czy łazience pojawia się pytanie – czy to dobre rozwiązanie?

W naszym salonie w CoDoOkna w Katowicach polecamy takie rozwiązanie, gdyż jesteśmy pewni swoich produktów. Żaluzje produkowane są ze specjalnego gatunku drewna Basswood, czyli lipy występującej na terenach północnej Ameryki. Żaluzje drewniane oraz bambusowe, które posiadamy w ofercie są w specjalny sposób impregnowane co wydłuża ich żywotność oraz odporność.

Często można usłyszeć, że żaluzje drewniane w kuchni czy łazience to zły pomysł, gdyż lamele mogą się brudzić i tłuścić przez wilgoć w pomieszczeniu. Może się tak dziać, gdy produkt jest wykonany ze słabej jakości materiałów, które nie będą przystosowane do tak wymagających warunków. Żaluzje drewniane w CoDoOkna będą zdecydowanie bardziej wytrzymałe. Gdy wymagana będzie drobna interwencja przy zabrudzeniu – możesz przetrzeć je miękką ściereczką z mikrofibry, lub specjalnymi szczotkami.

W przypadku gdy lamelki są wyjątkowo brudne, zebrał się na nich tłusty osad, należy je delikatnie obmyć wilgotną ściereczką. Pomocne mogą okazać się również specjalne środki przeznaczone do mycia drewna.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem od drewna są żaluzje bambusowe, które w kuchni i łazience sprawdzą się bardzo dobrze. Są wytrzymałe i będą chłonąć wilgoci, która znajduje się w pomieszczeniu.

Kolejnym mitem, który chcemy obalić jest teoria o żaluzjach drewnianych czy bambusowych przepuszczających promienie słoneczne przez pomieszczenie szybko się nagrzewa. W przypadku kuchni byłaby to sytuacja mocno niepożądana, gdyż temperatura podczas gotowania mogłaby być faktycznie nie do zniesienia. Do wyboru mamy jednak żaluzje w różnych rozmiarach, które pomogą Ci rozwiązać ten problem.

Żaluzje drewniane/bambusowe o szerokości lameli 25 mm to model montowany głównie na skrzydle okiennym. Takie rozwiązanie pozwola połączyć żaluzję z innym systemem osłonowym np. rolety, czy rolety rzymskie. Przykręcany lub wieszany za pomocą bezinwazyjnych uchwytów. W opcji z prowadzeniem bocznym żaluzja przy uchylonym oknie spoczywa bezpośrednio przy szybie zatrzymując wpadające promienie słoneczne. Istnieje również możliwość zamocowania żaluzji na wnęce okiennej tak aby przysłaniała całe okno. Dużym atutem takich żaluzji jest precyzyjna regulacja ilości światła, które wpada do wnętrza i to bez podnoszenia żaluzji.

Drewniane rolety to dość odważny wybór osłony do kuchni czy łazienki, ale dla chcącego nic trudnego. Jeśli o nich marzysz lub uważasz, że będą idealnie pasowały – absolutnie z nich nie rezygnuj!

Zapraszamy do salonu CoDoOkna w Katowicach, przy ul. Jankego 64.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

dekoracje okienne katowice

Czym udekorować okna?

Dobrze urządzone wnętrze to dbałość o każdy szczegół. Pomieszczenia w stylu nowoczesnym wymagają dobrania odpowiednich kolorów, zachowania minimalizmu, ale także akcentowania aranżacji dzięki dobrze dobranym

Czytaj więcej »