Rolety rzymskie w kuchni

Mało kto wie, ale popularność rolet rzymskich zaczęła się właśnie od okien kuchennych. Kuchnia to zawsze miejsce, w którym najciężej było wybrać odpowiednią dekorację okienną. Obok żaluzji drewnianych o których niedawno pisaliśmy, tym razem z pomocą przychodzi niezawodna roleta rzymska.

Dzisiaj najczęściej wybieraną opcją do kuchni są rolety rzymskie. Ciężko się dziwić, gdyż jest to dla nich idealne miejsce ze względu na funkcjonalność. Roleta rzymska nie zajmuje dużo miejsca w kuchni ze względu na swoją płaską strukturę. Bez względu więc, czy posiadasz dużą czy małą kuchnię – roleta rzymska nie zagarnie sobie kuchennej przestrzeni. Roleta rzymska pozwala nam również na swobodne sterowanie. Możemy dowolnie ją opuścić, podciągnąć i dostosować do naszych aktualnych wymagań. Jest to o tyle komfortowe, gdy okno kuchenne znajduje się tuż nad zlewem czy blisko parujących naczyń i chcemy uchronić tkaninę przed zanieczyszczeniami.

Warto również dodać, że w zależności od wyboru tkaniny – zabrudzoną roletę rzymską możemy wyprać i powiesić na nowo.

Roleta rzymska – wybór tkaniny

Przy wyborze tkaniny na roletę rzymską możemy się absolutnie bawić i siedzieć po nos w katalogach przez kilka godzin. Wybór jest niemalże nieograniczony, pod względem gramatury, specyfiki materiału oraz samej estetyki.

Jeśli roleta rzymska w Twojej kuchni ma pełnić funkcję zaciemniającą to należy postawić na materiał zasłonowy, który zamknie dostęp słońca do kuchni i utrzyma chłodniejszą temperaturę w pomieszczeniu.

Możemy wybrać również tkaninę, która będzie głównie dekoracyjna. Wiele osób ludzi wówczas wybrać materiał z firany, który wprowadza do pomieszczeń nadzwyczajnie wyjątkowy klimat.

Roleta rzymska – wybór montażu

Rolety rzymskie posiadają specjalny, dedykowany system sterujący ich ruchem z górnej części okna w dół i w górę. Roletę można zamontować na zewnątrz wnęki okiennej, przytwierdzając do ściany lub sufitu. Istnieje też możliwość montażu do ram okiennych na bezinwazyjnych uchwytach. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie w przypadku głębokich wnęk okiennych zagospodarowanych blatem roboczym. W ten sposób nie ograniczamy roletą powierzchni użytkowej.

Rolety rzymskie do kuchni to bardzo praktyczne rozwiązanie dające ogromne możliwości aranżacyjne. Zapraszamy do naszego salonu w Katowicach, gdzie oferujemy specjalistyczną pomoc przy wyborze materiałów czy sposobie montażu.

Zapraszamy – Katowice, ul. Jankego 64, salon dekoracji okiennych CoDoOkna.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

Markiza na balkonie

Markiza na balkon w bloku

Markiza na balkon w bloku to idealne rozwiązanie, aby uchronić się przed deszczem, słońcem oraz wysoką temperaturą. W ostatnim czasie markizy zyskały również wiele unowocześnień

Czytaj więcej »