Zasłony akustyczne do domu

Zasłona akustyczna

Zasłony akustyczne to fantastyczna pomoc przy wygłuszeniu pomieszczeń w naszych domach. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy jednocześnie ozdobić nasz dom w piękną tkaninę oraz zadbać o wyeliminowanie m.in. niechcianego echo. Taką tkaninę oraz wiele więcej znajdziecie w naszym salonie CoDoOkna w Katowicach.

Jeśli jeszcze nie słyszałeś o tym nowym rozwiązaniu w branży dekoracji okiennych, to trafiłeś w idealne miejsce aby poszerzyć swoją wiedzę. Sprawdź czym są te zasłony akustyczne na naszym blogu.

ZASŁONY AKUSTYCZNE – co to jest, jak to działa?

Zasłony stworzone z dźwiękochłonnej tkaniny działają jak najlepszy pochłaniacz dźwięku w pomieszczeniu. Walczą z niepożądanym echem poszczególnych dźwięków, obniżając poziom hałasu i zapewniając znacznie przyjemniejszą akustykę. Zamiast rozbrzmiewać w całym pokoju, dźwięki przekształcane są w energię fali akustycznej w tkaninie, a następnie w energię cieplną. Dzięki strukturze wykorzystanych do stworzenia zasłon materiałów i wynikającej z tego jej zwiększonej objętości nieprzezroczyste tkaniny umożliwiają wyższą szybkość wchłaniania. Dzięki specjalnie opracowanym włóknom tkaniny dźwiękochłonne naśladują tę cechę i możemy cieszyć się z wygłuszonych pomieszczeń bez największych problemów.

Zasłona akustyczyna
Zasłony akustyczne – realizacja CoDoOkna Katowice

TKANINY DŹWIĘKOCHŁONNE – skuteczność

Zasłony dźwiękochłonne, które znajdą Państwo w salonie CoDoOkna pochodzą m.in. od producenta firmy ADO, topowego producenta najlepszych tkanin w Polsce. Materiały wysokiej jakości gwarantują pochłanianie nieprzyjemnego echa nawet do 80%. Zasłony stworzyliśmy z tkanin trudnopalnych, dzięki czemu idealnie pasują do domu, biura oraz hotelów i restauracji. Świetnie sprawdzą się też w studiu czy w pokojach streamingowych. Niektóre produkty dostępne są również z funkcją odbijania promieni słonecznych, co zapewnie pełen komfort.

Wszystkie produkty zostały przetestowane i certyfikowane. Obejmuje to testowanie tkanin dźwiękowych w optymalnych warunkach, testowanie różnych częstotliwości (wibracji na minutę) i zakresów częstotliwości (1/3 oktawy i oktawy), a także testy komory echa stosowane do porównywania funkcji akustycznej tekstyliów.

Bardzo często w trakcie projektowania swoich wymarzonych mieszkań zapominamy o tym jak ważny jest komfort akustyczny. Głównie skupiamy się na wystroju oraz dobrym wykorzystaniu przestrzeni. Gdy jednak po całym wysiłku i ciężkim dniu chcemy usiąść na wygodnej kanapie to dźwięki dochodzące z ruchliwej drogi przy domu mogą skutecznie zepsuć nam chwilę relaksu. Wówczas zastanawiamy się skąd ten ból głowy. Stąd pomysł właśnie na tkaniny tego typu, które posiadają bardzo wysokie współczynniki pochłaniania dźwięku, dzięki czemu pozwalają nam łatwym sposobem polepszyć komfort akustyczny domu. Zasłony dźwiękochłonne to nowy i bardzo skuteczne rozwiązanie!

Serdecznie zapraszamy Was do odwiedzenia naszego salonu w Katowicach, przy ul. Jankego 64.

ZAMÓW POMIAR TUTAJ

Skontaktuj się z nami jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji!

? ul. Jankego 64, Katowice

✉️ biuro@codookna.pl

☎️ 794 219 555 | 32 352 25 89

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

Plisy w kuchni

Plisy do kuchni

Bardzo ważne jest, aby zadbać o odpowiednie zabezpieczenie okna w kuchni. Należy zarówno ochronić pomieszczenie przed nadmiernym wpadaniem promieni słonecznych oraz zabezpieczyć się przed zabrudzeniami,

Czytaj więcej »