Co to jest system wave? Krok po kroku

Zasłony termiczne CoDoOkna

Często gdy decydujemy się na zasłony lub firany w mieszkaniu zaczynamy się zastanawiać nad tym jak nad nimi zapanować. Zasłony, w zależności od tkaniny oraz rozmiarów, mogą sprawiać niemałe kłopoty przy odpowiednim jej ułożeniu. Estetyka zasłon jest jednak bardzo ważna, gdyż tylko małe nasze potknięcie może doprowadzić do tego, że nie będą one wyglądać najlepiej. Z pomocą przychodzi jednak rozwiązanie na taśmach wave. Co to jest system wave i na czym polega? Tutaj dowiecie się wszystkiego krok po kroku.

System wave

JAK DZIAŁA SYSTEM WAVE?

Wave to system do tworzenia równomiernych fałd na firankach i zasłonach. Inaczej zwany również system “fala” – to rozwiązanie, dzięki któremu zasłony zachowują ten sam perfekcyjny wygląd zarówno zasłonięte jak i odsłonięte.

Na system fala składa się kilka rzeczy. Pierwszą są połączone ze sobą na sznurku ślizgi z oczkiem. Są one rozstawione między sobą o dokładnie 6 cm lub 8 cm. Odpowiadają za stałe odległości pomiędzy falami na naszej zasłonie lub firanie.

Drugi element to zszywany z górnym brzegiem firany elastyczna taśma odpowiadająca za zaokrąglenie fal. Posiada ona specjalne zaszewki, do którego jest montowany trzeci element naszego systemu wave, czyli…

Zaczepy, tzw. ślimaki. Przydatnym elementem jest również blokada motylkowa, która montowana co kilka ślizgów zapobiega zsuwaniu się firany lub zasłony podczas jej przesuwania.

Taśma jest wyposażona w system kieszonek, w które wpinamy haczyki typu ślimaczki, które zawiesza się na oczkach suwaków. Ślimaki wpinamy odliczając liczbę kieszonek w zależności od zastosowanego naddatku tkaniny na utworzenie fałd. Po zasłonięciu zasłony fałdy równomiernie się rozciągają (sznureczek łączący suwaki napina się), po zsunięciu na bok tworzą uporządkowany pakiet.

CO POTRZEBUJESZ DO SYSTEMU WAVE?

Do systemu wave potrzebować będziesz szyn ściennych i sufitowych (Forest KS/DS) lub karniszy drążkowo-szynowych z suwakami.

W przypadku systemu fal to Ty decydujesz ile chcesz materiału do uszycia firany czy zasłony. Jednak aby mogły się utworzyć fałdy potrzeba co najmniej 1,5 raza więcej tkaniny niż wynosi długość karnisza. Im więcej użyjesz materiału, tym głębsze uzyskasz fałdy na swojej zasłonie.

Do takiego rozwiązania potrzebujesz też… miejsca. Fale potrzebują nieco więcej przestrzeni niż klasycznie zwisające zasłony. Potrzebujemy około 7,5 cm po obu stronach szyny, co daje nam razem prawie 15 cm miejsca.

Warto również zwrócić uwagę na sposób szycia zasłon do systemu wave. Najlepsze i równe fale uzyskamy w przypadku tkanin miękkich i plastycznych, które można określić mianem “lejących się”.

ZASŁONY NA SYSTEMIE WAVE W CODOOKNA

Zasłony oraz firany na systemach wave to nic nowego dla CoDoOkna. Swoim klientom bardzo często polecamy takie rozwiązanie, gdyż jest to zarówno estetyczne oraz praktyczne! W swojej galerii posiadamy wiele zdjęć z takich realizacji, które możecie obejrzeć na naszej stronie.

Zapraszamy Was do odwiedzin naszego salonu – Katowice, ul. Jankego 64. Doradzamy, szyjemy i montujemy… Możecie również wcześniej dać nam znać o swoim zainteresowaniu pomiarem, na który przyjedziemy już z próbkami tkanin, które będziesz mógł dobrać na miejscu w swoim domu. Możesz to zrobić TUTAJ (klik).

Kontakt: biuro@codookna.pl oraz 32 352 25 89.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

Rolety rzymskie online

Rolety rzymskie to aktualnie jeden z najbardziej popularnych wyborów, jeśli chodzi o dekoracje okienne w naszych domach. Bardzo często szukamy wówczas pomocy i szukamy rolety

Czytaj więcej »