Jakie firany są najlepsze do salonu?

Zasłona z tkaniny firankowej

Salon to miejsce, w którym najczęściej spędzamy najwięcej czasu, a jest to również pomieszczenie reprezentatywne, gdy zapraszamy gości. W miejscu takim jak to trzeba zadbać o komfort i relaks. Dekoracje okien, takie jak firany czy zasłony, sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne. Jakie firany są najlepsze do salonu?

Jakie firany są najlepsze do salonu – na co zwrócić uwagę?

Firany i zasłony mogą kompletnie odmienić wygląd wnętrza. W salonie aranżację trzeba dobrać ze smakiem, a tekstylia dopasować nie tylko do wnętrza salonu, ale również pozostałych elementów wystroju. Wszystko musi ze sobą perfekcyjnie współpracować. Jeśli potrzebujesz pomocy naszej dekoratorki to zapraszamy do umówienia się na pomiar -> przyjedziemy już razem z wzornikami tkanin i wspólnie postaramy się dobrać odpowiednią dekorację okienną. ZAMÓW POMIAR TUTAJ.

Jakie firany są najlepsze do salonu i na co musisz zwrócić uwagę?

KOLOR – W większości przypadków firany są koloru białego i to właśnie takie najchętniej wybieramy. Zdarzają się jednak również firany w złamanych odcieniach bieli, beżach, a także w innych, bardziej intensywnych barwach. Stonowane kolory firan łatwiej dobrać również do wyrazistych zasłon.

MATERIAŁ – Firany mogą być wykonane z gęstego, mięsistego woalu, zwiewnego i lekkiego tiulu czy trwałego, misternie tkanego żakardu.

STYL – Firanka powinna być również dobrana do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. W minimalistycznych, nowoczesnych wnętrzach najlepiej sprawdzą się proste, woalowe firany, a do wnętrz w stylu vintage czy rustykalnym lepiej wybrać tradycyjne, haftowane tkaniny.

DŁUGOŚĆ – Jakie firany do salonu sprawdzą się lepiej, długie czy krótkie? Długość firanki powinna być dostosowana oczywiście do rozmiarów okna, ale również do całej aranżacji wnętrza.

Zasłona firankowa

Mały i duży salon – różnice przy wyborze firanek

Jakie firany wybrać do małego salonu w bloku, a jakie do pokoju dziennego o dużym metrażu? Na niewielkiej przestrzeni najlepiej sprawdzą się proste, minimalistyczne firany. Bardzo często na małym metrażu ważnym zadaniem jest optycznie powiększyć wnętrze. W tym celu wybierz śnieżnobiałe firanki, które rozświetlają i rozjaśniają nasze pomieszczenia. Należy postawić raczej na proste, eleganckie tekstylia, które pozbawione są dekoracyjnych detali i wzorów.

A jakie firany wybrać do dużego salonu z aneksem kuchennym? Na dużej przestrzeni przepięknie będą prezentowały się firany o gęstszym splocie, z intensywniejszymi wzorami. To, co w małym pokoju mogłoby przytłoczyć, na dużej przestrzeni będzie prezentowało się okazale i efektownie.

Jeśli wybierasz firanki do salonu połączonego z aneksem kuchennym z oknem, zarówno w salonie, jak i w części kuchennej postaw na firany w tym samym wzorze lub w podobnym stylu. Dzięki temu cała przestrzeń będzie prezentowała się spójnie i harmonijnie.

ZAMÓW POMIAR w CODOOKNA KATOWICE

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

Rolety rzymskie w kuchni

Mało kto wie, ale popularność rolet rzymskich zaczęła się właśnie od okien kuchennych. Kuchnia to zawsze miejsce, w którym najciężej było wybrać odpowiednią dekorację okienną.

Czytaj więcej »