Jakie firany i zasłony do kuchni?

Jakie firanki i zasłony do kuchni

Z CoDoOkna wybór odpowiedniej dekoracji okiennej może być prosty i przyjemny. W dzisiejszym tekście przedstawiamy jakie firany i zasłony do kuchni. Co jest modne i praktyczne? I jak odpowiednio zaaranżować okno w kuchni, aby ocieplić ją za pomocą tkanin.

FIRANY I ZASŁONY DO KUCHNI – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Wybierając firanki do kuchni musimy wiedzieć do czego tak naprawdę ma służyć dekoracja okienna. Jeśli nasza firanka ma mieć tylko funkcję dekoracyjną to nasze zadanie powinno być bardzo proste i szybkie do wykonania. Możemy wówczas nawet zaszaleć z modnymi tekstyliami z finezyjnymi upięciami, a nawet w różnych kolorach czy kształtach. Sprawa komplikuje się jednak, gdy firany i zasłony do kuchni mają posiadać również funkcję praktyczną – czyli zasłonić i chronić przed ciekawskimi spojrzeniami naszych sąsiadów. Wtedy warto pomyśleć o zestawie firany i zasłony lub postawić na rozwiązanie rolety rzymskiej, plisy czy też żaluzji drewnianej.

Przy wyborze dekoracji okiennej do kuchni należy pamiętać jak bardzo specyficzne jest to pomieszczenie. Nie możemy zawiesić tkaniny na okno i myśleć, że sprawa została zakończona. Tkanina musi radzić sobie z zabrudzeniami. Dlatego ważne, aby materiał dekoracji okiennej nadawał się do prania w pralce lub ręcznego. Do okna kuchennego warto mieć również ułatwiony dostęp, by móc je szybko uchylić w razie unoszących się zapachów w pomieszczeniu.

Jeśli w swoim mieszkaniu postawiliśmy na nowoczesną kuchnię to musimy pamiętać, że takie wnętrza nie lubią przepychu. Znacznie lepiej jest wybrać proste, minimalistyczne i nieinwazyjne rozwiązanie. Bardzo często polecamy swoim klientom zwiewne i lekkie firanki z muślinu lub woalu. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy kuchnie są coraz mniejsze i musimy dbać o przestrzeń. W niewielkich kuchniach, w których okno góruje tuż nad kuchennych bufetem najlepiej sprawdzą się krótkie, transparentne modele w jasnych barwach – waniliowym, budyniowym czy ecru.

Ciekawym rozwiązaniem są również tkaniny lniane – są one lekkie i naturalne. Dzięki temu sprawią, że Twoja nowoczesna kuchnia będzie prezentowała się świeżo i bezpretensjonalnie, a w dodatku jest to bardzo oryginalne rozwiązanie.

FIRANA Z WOALU DO KUCHNI

Jeśli chcemy uzyskać efekt elegancji – zdecydujmy się na firanki woalowe. To delikatne i zwiewne rozwiązanie, które subtelnie ozdobi okno w naszej kuchni. Firanki z woalu nie zaciemniają pomieszczenia, dzięki czemu do późnych godzin możemy swobodnie gotować i oszczędzać światło jednocześnie. Firanki przypominają wtedy leciutką mgiełkę, która nadaje kuchni klimatycznego charakteru.

Bardzo ciekawe jest połączenie dwóch takich firan, ale w różnych odcieniach. Najlepiej jest wówczas połączyć firanę jasną z ciemną.

Nowoczesna biała kuchnia z jadalnią - zdjęcie od MG Invest Park

LAMBREKIN DO KUCHNI, CZYLI MINIMALISTYCZNE ROZWIĄZANIE

Jeśli zależy nam na całkowitym odsłonięciu szyby, a nie chcemy zostawiać okna w surowym stanie, to możemy zamontować poziomą dekorację okna przy karniszu, tzw. lambrekin. Te subtelne firanki występują w różnych długościach, możemy zamontować bardzo krótką firankę przy karniszu, ale i dłuższą, do połowy okna. Najczęściej wybieramy białe i prześwitujące lambrekiny, ale w sprzedaży są także krótkie firany z grubszego materiału w różnych kolorach.

Taki rodzaj firanek jest bardzo praktyczny, ponieważ bez problemów możemy korzystać z blatu lub parapetu bez obaw, że firanka ulegnie zabrudzeniu.

Co ważne, lambrekin to tkanina, która pasuje do wielu wnętrz. Dobrze będzie wyglądać w kuchni nowoczesnej, prowansalskiej, a nawet retro.

Najważniejszy wniosek powinien być jednak następujący – każda kuchnia jest inna, każda kuchnia może być modna przy odpowiedniej pomocy! Swoją kuchnie idzie bardzo łatwo odświeżyć dzięki stylowym dodatkom oraz dekoracji okiennej.

Już teraz możesz umówić się z nami na pomiar oraz wizytę naszej dekoratorki, która doradzi Ci przy wyborze odpowiedniej dekoracji okiennej do Twojej kuchni! Wystarczy, że wypełnisz formularz, a my skontaktujemy się z Tobą! Sprawdź TUTAJ -> https://codookna.pl/zamow-pomiar/

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

dekoracje okienne katowice

Czym udekorować okna?

Dobrze urządzone wnętrze to dbałość o każdy szczegół. Pomieszczenia w stylu nowoczesnym wymagają dobrania odpowiednich kolorów, zachowania minimalizmu, ale także akcentowania aranżacji dzięki dobrze dobranym

Czytaj więcej »