Jak wyprać roletę rzymską softline?

Roleta rzymska softline to ciekawe i nowoczesne rozwiązanie, w której mamy połączenie tkaniny z mechanizmem plis. Pozwala nam to na udekorowanie okna pięknymi materiałami, a przy tym mieć nad nią pełną kontrolę w sterowaniu góra/dół. Dla wielu osób bardzo ważny aspektem przy wyborze dekoracji okiennej jest jest pielęgnacja. Jak wyprać roletę rzymską softline?

ROLETA RZYMSKA SOFTLINE – czym jest?

Aktualnie już niemal wszyscy wiedzą czym są rolety rzymskie. To jedno z najpopularniejszych dekoracji okiennych. Rolety możemy uszyć z przeróżnych materiałów, w różnych stylach i o różnych właściwościach. W salonie CoDoOkna znajdziecie setki tkanin do wyboru.

Klasyczne rolety rzymskie montowane są zazwyczaj do ścian, sufitu, karnisza lub na bezinwazyjnych uchwytach na ramę okna. I tutaj pojawia się podstawowa różnica pomiędzy klasykiem, a nową roletą rzymską softline.

Rolety rzymskie softline to połączenie tradycyjnej rolety rzymskiej z mechanizmem plis Top-Line pozwalającym na montaż we wnęce szybowej. Zastosowany mechanizm pozwala na obsługę góra-dół, czyli zasłanianie w dwie strony.

Zaletą rolet rzymskich jest to, że można zamontować je na oknach o niewielkiej powierzchni ścian, gdzie nie ma wystarczająco dużo miejsca na zawieszenie typowych zasłon czy firanek.

JAK WYPRAĆ ROLETĘ RZYMSKĄ SOFTLINE? 

Wygoda i łatwość pielęgnacji naszej dekoracji okiennej to podstawa. Tkanina jak wszystko inne w naszym mieszkaniu z czasem traci na świeżości i przyjdzie pora, aby przywrócić jej dawny blask. Ważne jest, aby nie było to zbyt uciążliwe i trudne. 

Czyszczenie rolety rzymskiej softline nie różni się niczym wyjątkowym od klasycznej wersji rolety. 

Materiał w roletach jest przyczepiony za pomocą rzepu do systemu mocującego. Dzięki temu, jesteśmy w stanie jednym ruchem ręki zdjąć tkaninę oraz równie łatwo i szybko przypiąć ją po wyczyszczeniu. Po zdjęciu rolety wystarczy tylko wyjąć elementy usztywniające materiał i można standardowo wyprać go nawet w pralce.

ZAMÓW W CODOOKNA SZYCIE NA MIARĘ

Już teraz możesz umówić się z nami na wizytę naszej dekoratorki, która zrobi pomiar Twoich okien i doradzi w wyborze najlepszej dekoracji okiennej -> https://codookna.pl/zamow-pomiar/.

W CoDoOkna szyjemy na wymiar, dzięki czemu masz pewność, że wybrana przez Ciebie dekoracja będzie pasować idealnie do wymiarów Twojego okna. Masz również możliwość samodzielnego skomponowania dekoracji okiennej z wielu materiałów do wyboru! 

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty