Markiza w kasecie czy bez – co lepsze?

Markiza to fantastyczne rozwiązanie dla naszych tarasów czy balkonów. Pełni rolę zaciemniającą oraz ochronną w nieprzyjemnych warunkach atmosferycznych. Do tego wszystkiego może stać się atrakcyjną dekoracją przy aktualnych wariantach kolorystycznych dostępnych w CoDoOkna. Bardzo ważne pytanie, na które musimy sobie odpowiedzieć przed zakupem to jaką markizę chcemy. Markiza w kasecie czy bez? Jakie są różnice i co jest lepsze dla Twojego domu?

Markiza w kasecie czy bez – różnice

Oczywiście, każda z nich ma swoje wady i zalety. Co mieć na uwadze podczas ostatecznego wyboru? Z czym wiąże się wybór jednej z proponowanych możliwości?

Pierwszą znaczącą różnicą, na którą zwrócimy uwagę to cena. Markiza bez kasety samą swoją konstrukcją powoduje, że będzie o wiele tańsza. Oznacza to również, że jest o wiele bardziej podatna na trudy atmosferyczne. Opady, wiatr, silny wiatr, a nawet piasek czy wilgoć – wszystko to może spowodować, że nasza markiza bez kasety szybciej się zużyje i będziemy musieli szybciej i częściej interweniować, aby była funkcjonalna. Bardzo często, aby jakkolwiek uchronić taką markizę polecany jest montaż w takim miejscu, gdzie choć trochę będzie chroniona przez fragmenty naszego domu – np. wystający fragment dachu.

Jeżeli mamy do dyspozycji markizę w pełnej kasecie sprawa wygląda kompletnie inaczej. Markiza jest w pełni chroniona, dzięki czemu materiał poszycia chowa się w specjalne etui, co zapobiega uszkodzeniom. Materiał poszycia jest więc bezpieczny wtedy, kiedy nadchodzą niesprzyjające warunki.

Markiza i napęd elektryczny – czy to potrzebne?

Przy wyborze markizy możemy zdecydować się na napęd elektryczny lub klasyczny, czyli manualny. Markiza z napędem elektrycznym daje nam wiele możliwości, o których w przypadku napędu ręcznego możemy absolutnie zapomnieć.

Automatyka w takim przypadku oznacza, że możemy sterować markizą, wygodnie leżąc na ogrodowym leżaku. W CoDoOkna w pakiecie z markizą elektryczną oferujemy również czujnik wiatrowo-wstrząsowy, dzięki czemu markiza będzie chroniona gdy warunki atmosferyczne na zewnątrz będą stanowić zagrożenie dla konstrukcji. W takim przypadku markiza samodzielnie schowa się do kasety i bezpiecznie przeczeka silny deszcz i wiatr.

Nie czekaj i skontaktuj się z nami. Markiza to produkt bardzo pożądany, więc na zakup warto zdecydować się przed wakacjami. Wówczas bardzo często należy czekać długie tygodnie, a przecież cieszyć się z markizy chcemy już od pierwszych upalnych dni.

Kontakt:
? ul. gen. Jankego 64, Katowice ✉️ biuro@codookna.pl ☎️ 32 352 25 89

Możesz również szybko dać nam znać o Twoim zainteresowaniu pomiarem. Zostaw nam kontakt do siebie, a my szybko skontaktujemy się z Tobą w sprawie umówienia dogodnego dla Ciebie terminu. Zrób to szybko i wygodnie przez naszą stronę -> https://codookna.pl/zamow-pomiar/.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

Rolety rzymskie online

Rolety rzymskie to aktualnie jeden z najbardziej popularnych wyborów, jeśli chodzi o dekoracje okienne w naszych domach. Bardzo często szukamy wówczas pomocy i szukamy rolety

Czytaj więcej »
Zasłony

Zasłony ocieplające na zimę

W dzisiejszych czasach możemy znaleźć tkaniny o bardzo rożnych właściwościach i przeróżnym zastosowaniu. Warto zapoznać się z tkaninami o właściwościach termoizolacyjnych, które zyskują coraz więcej

Czytaj więcej »