Plisy w kuchni – połączenie idealne?

Kilkakrotnie pisaliśmy już na naszym blogu o tym, jak bardzo specyficznym miejscem w naszym domu jest kuchnia. Bardzo ważne jest, aby zadbać o odpowiednie zabezpieczenie okna. Należy zarówno ochronić pomieszczenie przed wpadaniem promieni słonecznych oraz chronić samo zabezpieczenie przed efektami zabaw w kuchni. Co więc sprawdzi się idealnie? Plisy w kuchni to rozwiązanie idealne.

Ochrona przed słońcem

Rodzajów popularnych plis jest bardzo wiele. Możemy dobrać do swojego domu plisę pojedynczą, podwójną czy nawet z materiału nieprzepuszczającego światła. Do kuchni odpowiednie byłoby jeszcze inne rozwiązanie – plisy z dodatkiem materiału termoizolacyjnego. Dzięki temu masz gwarancję, że w kuchni nie będzie ciepło przez wpadające słońce, ale również uchroni pomieszczenie przed nagrzewaniem się.

Wysoka jakość plis

W trakcie wyboru rolet plisowanych niezwykle ważne jest dobranie dobrych jakościowo materiałów oraz mechanizmu, który będzie idealny dla nas. W tym przypadku plisy wyróżniają się wyjątkowym mechanizmem, dzięki któremu tkanina się nie zwija, lecz efektownie składa w harmonijkę. Istotnym aspektem jest dopasowanie plisy do tamy okna, dzięki czemu cała instalacja będzie działała sprawnie i bez zarzutu. Plisy powinny odznaczać się doskonałą jakością i tkaniną odporną na uszkodzenia, gdyż są one często przesuwane, dlatego muszą być wytrzymałe. Stopień transparentności materiału odnosi się do tego, w jakim stopniu plisa będzie chroniła kuchnię przed światłem z zewnątrz. Nie zapominajmy także o doborze odpowiedniego wyglądu plisy kuchennej, koloru, faktury, wzornictwa itp. 

Komfort i prywatność

Często mówi się o tym, że kuchnia to serce domu i miejsce spotkań. Aby tak było musimy czuć się w nim komfortowo. Gdy lubisz chodzić po domu w piżamie, czy nie chcesz aby do garnków zaglądał Ci sąsiad z naprzeciwka – plisy są dla Ciebie.

Dzięki dwóm ruchomym profilom można je swobodnie rozwinąć jedynie na dolnej części szyby. Jest to pomocne nie tylko w momencie, gdy ma się ochotę odizolować od świata, ale także np. gdy słońce świeci nam prosto w oczy, ale nie chcemy zupełnie pozbawiać się dostępu do światła.

Wiele osób zastanawia się, czy plisy to dobre rozwiązanie. Co prawda, nie możemy ich zdjąć z okna i wsadzić do pralki gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Przez co można się zastanawiać, czy sprawdzą się w kuchni. W ofercie CoDoOkna w Katowicach znajdują się tkaniny, które są odporne na wodę i zabrudzenia. Często wystarczy mokra szmatka, aby pozbyć się plamy na plisie, która sprawdzi się w wymagających warunkach.

Plisy to już nie tylko piękna dekoracja okienna. To już praktyczna i funkcjonalna osłona okna w nowoczesnym i designerskim wydaniu. Zapraszamy do kontaktu z naszym salonem CoDoOkna w Katowicach – mapa (klik) oraz nr telefonu (32 352 25 89)

Udostępnij:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Zobacz inne nasze posty