Jak dobrać rolety do okien dachowych

rolety na okna dachowe

Szukając rolet do okna dachowego często trudno jest znaleźć idealne dopasowanie. Cóż, wszystko jest zależne od okna dachowego jakie posiadamy. Na rynku są najczęściej spotykane okna firmy FAKRO oraz VELUX.  Niezależnie od tego, czy niedawno przeprowadziłeś się do nowego domu z poddaszem, czy też remontujesz swój istniejący. Znalezienie idealnej rolety zaciemniającej do okien dachowych jest zadaniem, które wielu odkłada.

Rodzaj potrzebnych rolet zależy całkowicie od rodzaju okna w twoim domu. Nie każda roleta będzie idealnie pasować do każdego okna. Dla przykładu roleta przeznaczona dla okna FAKRO nie będzie pasować  do okien firmy VELUX i odwrotnie. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniej rolety dla typu okna, który posiadasz na swoim poddaszu. 

Rolety dachowe oraz stosunkowo nowe rozwiązania, jakimi są rolety plisowane dachowe to najpopularniejsze rozwiązania do okien dachowych. Doskonale sprawdzają się jako system rozpraszający światło i stanowią dobre uzupełnienie dekoracji wnętrza. Wysoką estetykę wykonania podkreślają m.in. eleganckie aluminiowe maskownice, których kolorystykę można dobrać do indywidualnych preferencji użytkowników oraz samego wyposażenia.

W zależności od wybranego typu rolety mogą także skutecznie zaciemniać pomieszczenie, ułatwiając spokojny sen nawet przy stosunkowo dużym nasłonecznieniu. W przypadku sypialni oraz innych pomieszczeń, w których okresowo zależy nam na całkowitym przesłonięciu okna – dobrym wyborem będą tkaniny podgumowane dając niemalże całkowite zaciemnienie.

W salonie CODOOKNA Katowice posiadamy szeroki wybór rolet i plis dachowych dostosowanych do każdego producenta okien, jak i preferencji oraz wnętrza klienta.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Zobacz inne nasze posty