Zasłony dźwiękochłonne – jak to działa?

Zasłony dźwiękochłonne, które znajdziecie w naszym salonie CoDoOkna w Katowicach przychodzą z pomocą wygłuszenia pomieszczeń w naszych domach! To fantastyczny sposób aby równocześnie ozdobić nasz dom oraz zadbać o odpowiednią akustykę pomieszczenia.

Jeśli jeszcze nie słyszałeś o tym nowym rozwiązaniu w branży dekoracji okiennych, to trafiłeś w idealne miejsce aby poszerzyć swoją wiedzę.

ZASŁONY DŹWIĘKOCHŁONNE – CO TO?

Zasłony dźwiękochłonne działają jak najlepszy pochłaniacz dźwięku w pomieszczeniu. Walczą z niepożądanym echem poszczególnych dźwięków, obniżając poziom hałasu i zapewniając znacznie przyjemniejszą akustykę. Zamiast rozbrzmiewać w całym pokoju, dźwięki przekształcane są w energię fali akustycznej w tkaninie, a następnie w energię cieplną. Dzięki strukturze wykorzystanych do stworzenia zasłon materiałów i wynikającej z tego jej zwiększonej objętości nieprzezroczyste tkaniny umożliwiają wyższą szybkość wchłaniania. Dzięki specjalnie opracowanym włóknom tkaniny dźwiękochłonne naśladują tę cechę i możemy cieszyć się z wygłuszonych pomieszczeń bez największych problemów.

TKANINY DŹWIĘKOCHŁONNE – SKUTECZNOŚĆ

Zasłony dźwiękochłonne, które znajdą Państwo w salonie CoDoOkna pochodzą m.in. od producenta firmy ADO, topowego producenta najlepszych tkanin w Polsce. Materiały wysokiej jakości gwarantują pochłanianie nieprzyjemnego echa nawet do 80%. Zasłony stworzyliśmy z tkanin trudnopalnych, dzięki czemu idealnie pasują do domu, biura oraz hotelów i restauracji. Świetnie sprawdzą się też w studiu czy w pokojach streamingowych. Niektóre produkty dostępne są również z funkcją odbijania promieni słonecznych, co zapewnie pełen komfort.

Wszystkie produkty zostały przetestowane i certyfikowane. Obejmuje to testowanie tkanin dźwiękowych w optymalnych warunkach, testowanie różnych częstotliwości (wibracji na minutę) i zakresów częstotliwości (1/3 oktawy i oktawy), a także testy komory echa stosowane do porównywania funkcji akustycznej tekstyliów.

Bardzo często w trakcie projektowania swoich wymarzonych mieszkań zapominamy o tym jak ważny jest komfort akustyczny. Głównie skupiamy się na wystroju oraz dobrym wykorzystaniu przestrzeni. Gdy jednak po całym wysiłku i ciężkim dniu chcemy usiąść na wygodnej kanapie to dźwięki dochodzące z ruchliwej drogi przy domu mogą skutecznie zepsuć nam chwilę relaksu. Wówczas zastanawiamy się skąd ten ból głowy. Stąd pomysł właśnie na tkaniny tego typu, które posiadają bardzo wysokie współczynniki pochłaniania dźwięku, dzięki czemu pozwalają nam łatwym sposobem polepszyć komfort akustyczny domu. Zasłony dźwiękochłonne to nowy i bardzo skuteczne rozwiązanie!

Zapraszamy do CoDoOkna w Katowicach. Nasz salon znajdą Państwo przy ul. gen. Jankego 64. Polecamy zajrzeć również na naszego Facebooka – www.facebook.com/codookna.

Zamów już teraz w pełni DARMOWY POMIAR tutaj -> https://codookna.pl/zamow-pomiar/

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty