Rolety rzymskie – wady i zalety

Bardzo często przed zakupem produktu chcemy dowiedzieć się co kupujemy i czy dobrą decyzję mamy zamiar podjąć. Rolety rzymskie to bardzo popularny wybór podczas dobierania odpowiedniej dekoracji okiennej. Jeśli jesteś zainteresowany to sprawdź – jakie są wady i zalety rolet rzymskich. Dostępne w CoDoOkna w Katowicach.

ZALETY

Praktyczność

Rolety rzymskie to połączenie klasycznej i funkcjonalnej rolety z dekoracyjną firaną czy też zasłoną. W roletach rzymskich został zastosowany mechanizm pozwalający na płynne i wygodne podciąganie i opuszczanie tkaniny, która układa się w efektowne fałdy. Rolety rzymskie pozwalają również zachować prywatność i regulować ilość dziennego światła, które będzie wpadać do naszego mieszkania.

Wygoda

Wyjątkowa wygoda użytkowania oraz łatwość pielęgnacji oraz konserwacji. Rolety rzymskie rozkochały w sobie klientów. Materiał w roletach rzymskich najczęściej jest przyczepiony za pomocą rzepu do systemu mocującego. Dzięki temu, jesteśmy w stanie jednym ruchem ręki zdjąć tkaninę oraz równie łatwo i szybko przypiąć ją po wyczyszczeniu. Po zdjęciu rolety wystarczy tylko wyjąć elementy usztywniające materiał i można standardowo wyprać go nawet w pralce.

Rolety rzymskie to bezwzględnie najłatwiejsza do utrzymania w czystości dekoracja okienna.

Styl

Rolety rzymskie to niemal nieograniczone możliwości. Wraz z wzrastającą popularnością rolet rzymskich najlepsi producenci zapewniają szeroki wybór wysokogatunkowych tkanin z najwyższej półki. Rolety rzymskie możemy wkomponować niemal do każdego wnętrza i to zarówno jeśli chodzi o charakter, styl wystroju, jak i przeznaczenie oraz funkcję pomieszczenia, które dekorujemy.

W ofercie CoDoOkna znajdziemy materiały na rolety rzymskie z tych klasycznych gładkich i szlachetnych tkanin, ale również i te specjalistyczne, typu “blackout”, które zapewniają komfort zaciemnienia pomieszczenia.

Szycie na miarę

W CoDoOkna w Katowicach polecamy swoim klientom usługę szycia na miarę. Pomaga to w optymalnym spersonalizowaniu wystroju okna i dopasowaniu go do wystroju urządzanego pomieszczenia. Zamówiona roleta będzie idealnie dopasowana do wymiaru okien, a klient może swobodnie dobierać rodzaj materiału oraz sposób uszycia.

Łatwy montaż

Rolety rzymskie nie sprawiają wielkich trudności, jeśli chodzi o ich montaż. Na rynku są dostępne modele, które możemy zamontować na suficie lub na ścianie, a nawet na ramie okiennej. Bez względu na wybór montażu roleta rzymska nie zabiera wiele przestrzeni wokół okna, dzięki czemu pomieszczenie nie zmniejsza się.

WADY

Funkcja dekoracyjna

Podniesiona do góry roleta rzymska odsłania całkowicie okno. Można więc powiedzieć, iż w takiej formie spełnia ona funkcję jedynie dekoracyjną. Również bardzo często, gdy chcemy otworzyć okno należy podnieść taką roletę do góry.

Dobra jakość to podstawa

Bardzo ciężko będzie dostać tanią roletę rzymską i być z niej w pełni zadowolonym. Aby roleta rzymska spełniała wszystkie wymogi, wyglądała schludnie i elegancko, a przy tym była odporna na zagniecenia to musi być wykonana z wysokiej jakości materiałów.

Szeroki wybór

Ktoś może się uśmiechnąć, ale to nie żart. Wybór rolety rzymskiej to często ciężki orzech do zgryzienia. Salon CoDoOkna w Katowicach. oferuje tak szeroką gamę materiałów gotowych do użycia przy tworzeniu rolety rzymskiej, że często wybór może zająć sporo czasu.

Sprawdź nasz salon CoDoOkna w Katowicach. Znajdziesz nas przy ul. Jankego 64. Możesz odwiedzić również naszego Facebooka – www.facebook.com/codookna.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

Plisy w kuchni

Plisy do kuchni

Bardzo ważne jest, aby zadbać o odpowiednie zabezpieczenie okna w kuchni. Należy zarówno ochronić pomieszczenie przed nadmiernym wpadaniem promieni słonecznych oraz zabezpieczyć się przed zabrudzeniami,

Czytaj więcej »