Rolety czy żaluzje – co lepsze?

żaluzje drewniane katowice

Rolety oraz żaluzje to jedne z popularniejszych rozwiązać dekoracji i osłon okiennych. Podstawową ich funkcją jest dostosowanie ilości wpadającego światła do naszych pokoi. W tej dziedzinie zdecydowanie wygrywają rolety. Do tych na zamówienie można wybrać szeroką gamę kolorów tkanin, które dają nam możliwość nieograniczonego wyboru. Znajdziesz materiały ledwie zamulające taflę okna, ale też podgumowane – zupełnie je wyciemniające.W naszej ofercie co do okna są także specjalne tkaniny z powłoką odbijającą promienie słoneczne, dzięki czemu pomieszczenia nie będą się nagrzewać w czasie upałów.

Żaluzje co prawda nie dają nam tyle opcji, jeśli jednak jesteś bardziej im przychylny, wybierz te wykonane z drewna – dodadzą na pewno więcej klimatu dla Twoich pomieszczeń i w odróżnieniu od aluminiowych nie będą się mocno i szybko nagrzewać.

Rolety i żaluzje doskonale komponują się z firanami i zasłonami, występują w wielu wersjach. Mamy rolety dzień noc, rolety przyciemniającej, zaciemniające, mini roletki, rolety wielkogabarytowe i wiele innych. W naszej ofercie znajdziesz rolety pasujące do okien FAKRO oraz VELUX, a także innych producentów.  Żaluzje powoli znowu zyskują na popularności, co wynika z dużego zainteresowania żaluzjami drewnianymi, a szczególnie tworzonymi z bambusa.

Chociaż działają podobnie, rolety i żaluzje różnią się od siebie w codziennym użytkowaniu. Różnice przede wszystkim widać w sposobach dbania o nie oraz konserwacji. Żaluzje czyści się z kurzu specjalnymi szczotkami, które wchodzą pomiędzy lamelki. Producenci rolet natomiast oferują materiały odporne na osiadanie kurzu. Żaluzje wykonane z aluminium i tworzyw sztucznych można obmywać ścierką lub zdjąć i opłukać. Wykonane z drewna i innych tworzyw wymagają bardziej skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych i specjalnie dobranych do tego środków czyszczących. Rolety najczęściej oddaje się do czyszczenia, lub wymienia na nowe i w dużo większym stopniu ulegają zabrudzeniu niż żaluzje.

Przyjdź do naszego salony dekoracji okiennych CO DO OKNA w Katowicach i przekonaj się sam, które rozwiązanie będzie lepsze dla Twojego wnętrza. Nasz pracownik na pewno odpowie na wszelkie Twoje pytania i pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie.

 

Udostępnij:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Zobacz inne nasze posty