Jak czyścić rolety rzymskie

rolety rzymskie katowice

Chcąc utrzymać zawsze czystość w domu, czy mieszkaniu, wybór odpowiedniej rolety do tego nie powinien być trudny. Najłatwiejsza w utrzymaniu czystości jest roleta rzymska.

Wśród dostępnych na rynku rolet, najłatwiejsze w czyszczeniu i nie tracące przy tym na jakości są właśnie rolety rzymskie. Posiadają one bardzo łatwą funkcję demontażu rolety, dzięki czemu ich czyszczenie jest bardzo łatwe. Nawet każdego dnia!

 

Wystarczy zdemontować roletę, która jest powieszona na karniszu, albo przytwierdzane metodą na rzep – do specjalnej listwy. Delikatnie rozwiązujemy sznurki, które znajdują się z tyłu rolety. Następnie wyjmujemy z tunelików obciążenia takie jak: listwy/patyki/druty. Odkładamy sznurki z konkretnych rolet w osobne woreczki ( jeśli rolety np. różnią się rozmiarami) i podpisujemy je. Tkanina jest gotowa do czyszczenia. Następnie, w taki sam sposób, możemy ją ponownie złoży i zamontować na oknie, sprawdzając uprzednio, czy mechanizm działa poprawnie.

Widzisz to naprawdę proste! A sam zabieg czyszczenia rolet rzymskich możemy powtarzać kiedy przyjdzie nam na to ochota.  Dzięki temu możemy utrzymać swoje rolety rzymskie w idealnej czystości na wiele lat, nie martwiąc się o to, że się zniszczą. Pomimo tak prostego rozwiązania cena rolet rzymskich jest niska.

Odwiedź nasz salon CO DO OKNA w Katowicach i przekonaj się na własne oczy, jak prosta może być pielęgnacja rolet rzymskich.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty