Co lepsze rolety zaciemniające, czy przyciemniające

rolety materiałowe

Urządzając swoje wymarzone wnętrze często stoimy przed dylematem, które rolety wybrać – przyciemniające czy zaciemniające? Odpowiedź nie jest jednoznaczna i jest uzależniona poziomem zaciemnienia wnętrz i jaki efekt chcemy uzyskać finalnie. Tkaniny z jakich są wykonane rolety działają na zasadzie – im materiał jest grubszy i ciemniejszy, tym mniej promieni słonecznych wnika do pomieszczeń.

Jeżeli chcemy aby w naszym pokoju zapanowały “egipskie ciemności”. Idealnym rozwiązaniem będą rolety zaciemniające, które chronią szybę przed przedzieraniem się promieni słonecznych do naszego wnętrza. Takie rolety składają się z trzech warstw tkanin. Mogą one posiadać na zewnętrznej stronie materiał podgumowany, który nie przepuszcza światła, dzięki czemu Słońce nie przedostaje się do pomieszczeń. Innym stosowanym rozwiązaniem jest zastosowanie warstwy aluminiowej, która rozprasza światło i chroni wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem się.

Jeśli nie oczekujemy totalnej ciemności w pomieszczeniach doskonale sprawdzają się rolety przyciemniające, które skutecznie chronią przed nadmiernym światłem, a także wpuszczają do środka nieco promieni słonecznych, dzięki czemu we wnętrzu panuje przyjemny półmrok. Przy zakupie rolet przyciemniających koniecznie trzeba zwrócić uwagę na grubość zastosowanego materiału. Będzie ona decydować o stopniu przepuszczalności rolety.

Odwiedź nasz salon CODOOKNA w Katowicach, albo skontaktuj się z nami po więcej szczegółów.  W naszym sklepie znajdziesz również wiele ciekawych produktów jak: Plisy, Markizy, Rolety dzień noc, Rolety rzymskie i inne dekoracje okienne. Udekoruj z nami swoje wymarzone wnętrze.

Możesz również zamówić pomiar poprzez naszą stronę. Daj nam znać kiedy możemy do Ciebie przyjechać! TUTAJ -> https://codookna.pl/zamow-pomiar/.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

Rolety rzymskie online

Rolety rzymskie to aktualnie jeden z najbardziej popularnych wyborów, jeśli chodzi o dekoracje okienne w naszych domach. Bardzo często szukamy wówczas pomocy i szukamy rolety

Czytaj więcej »
dekoracje okienne katowice

Czym udekorować okna?

Dobrze urządzone wnętrze to dbałość o każdy szczegół. Pomieszczenia w stylu nowoczesnym wymagają dobrania odpowiednich kolorów, zachowania minimalizmu, ale także akcentowania aranżacji dzięki dobrze dobranym

Czytaj więcej »