Co lepsze zasłony zaciemniające czy przyciemniające?

Zasłona w salonie

Urządzając swoje wymarzone wnętrze często stoimy przed bardzo trudnym wyborem przystrojenia swoich okien. Bardzo często w przypadku dużych okien wybór pada na zasłony, a wówczas musimy sobie odpowiedzieć na ważne pytanie – zasłony przyciemniające czy zaciemniające? Odpowiedź jest uzależniona poziomem zaciemnienia wnętrz i jaki efekt chcemy uzyskać finalnie. W salonie CoDoOkna szyjemy specjalnie na wymiar dla naszych klientów z wybranych z tkanin, które różnią się swoją specyfiką.

Bardzo często wybór odpowiednich zasłon jest podyktowany tym do jakiego pomieszczenia je wybieramy. Gdy urządzamy nasz salon niekoniecznie potrzebne nam są w pełni zaciemniające zasłony, gdyż jest to pomieszczenie większe, mniej podatne na nagrzanie i przede wszystkim – nie śpimy w nim. Wówczas warto pochylić się nad tkaninami nieco lżejszymi, o większej przepuszczalności promieni słonecznych.

Największe wyzwanie stanowi jednak sypialnia, w której musimy stworzyć sobie jak najlepsze warunki dla dobrego snu. Najlepszym rozwiązaniem będą zasłony zaciemniające, które spowodują w sypialni niemalże całkowitą ciemność. Takie zasłony często składają się z trzech warstw tkanin. Mogą one posiadać na zewnętrznej stronie materiał podgumowany, który nie przepuszcza światła, dzięki czemu Słońce nie przedostaje się do pomieszczeń. Innym stosowanym rozwiązaniem jest zastosowanie warstwy aluminiowej, która rozprasza światło i chroni wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem się.

Czerwone zasłony welurowe na giętym karniszu
Czerwone zasłony przyciemniające z weluru

Warto przyjrzeć się również zasłonom termicznym, które dzięki swojemu zastosowaniu będą również chronić pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem się. Poczytasz o nich więcej na naszym blogu -> https://codookna.pl/zaslony-termiczne/.

Co ciekawe, legenda o tym, że im ciemniejsza tkanina tym lepsze zaciemnienie pomieszczenia to mit i nieprawda. Tkaniny w naszym salonie CoDoOkna świetnie sprawdzają się w roli zaciemniających bez względu na kolor. Ważne jest aby wybrać tkaninę o wybranej specyfice – zaciemniającej lub przyciemniającej.

Jeśli chcesz urządzić z nami swoje wymarzone mieszkanie to napisz do nas na Facebooku (facebook.com/codookna) lub e-mail (biuro@codookna.pl). Możesz odwiedzić nas również w salonie w Katowicach przy ul. gen. Jankego 64, gdzie mamy ogromny wybór tkanin również na zasłony zaciemniające i przyciemniające. Zapraszamy!

Sprawdź zdjęcia z naszych ostatnich realizacji tutaj -> https://codookna.pl/nasze-realizacje/.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Zobacz inne nasze posty