Rolety sterowane elektrycznie

rolety elektryczne

Nie ulega wątpliwości, że mają rolety posiadają wiele zalet. Rolety stosuje się przede wszystkim jako skuteczną formę ochrony przed promieniami słonecznymi oraz jako element dekoracyjny naszego okna. Jednak w świecie istniejących technologi coraz częściej się zastanawiamy jaki mechanizm sterowania wybrać… ręczny, czy może już elektryczny? 

Sterownie ręczne

Ręczne sterowanie roletą jest najczęściej spotykanym sposobem. Polega ono na sterowaniu taśmą, wstążką lub sznurkiem zamocowanym na wałku rolety. Jest to najprostszy sposób sterowania ale może być bardzo uciążliwy zwłaszcza, jeżeli jest się właścicielem domu z wieloma oknami. Wtedy lepiej pomyśleć nad roletami sterowanymi elektrycznie.

Sterowanie elektryczne

Drugim typem są rolety sterowane elektryczne. Jest ono bardziej komfortowe dla użytkowników, którzy posiadają wiele okien, albo przeszklenia są duże i potrzebują montażu rolet wielkogabarytowych. Opuszczanie lub podnoszenie rolety może się w takim przypadku ograniczać do wciśnięcia przycisku nad- lub podtynkowego. Modele z górnej półki posiadają także silniki sterowane radiowo, które uruchamia się za pomocą pilota lub włączniki zegarowe, które działają o ustalonej godzinie. Sterowanie elektryczne umożliwia indywidualne zarządzanie każdą roletą lub też obsługę kilku lub wszystkich na raz.

Jaki typ wybrać?

Z własnych obserwacji, ale także opinii naszych klientów widzimy, że obecnie decydują się oni coraz częściej na wybór rolet sterowanych elektrycznie. Przemawia za tym również coraz większa cenowa przystępność oraz rozwiązania technologiczne nowoczesnych wnętrz. Nowoczesne silniki elektryczne nie generują nadmiernego hałasu i nie posiadają negatywnych cech. Najbardziej nowoczesne modele mają nawet stosowne czujniki, które określają temperaturę, opady i ilość światła, i reagują stosownie do wyników pomiaru. Możliwe jest także zastosowanie tak zwanych inteligentnych sterowników, które pozwalają na nawigowanie roletą za pomocą nowoczesnego telefonu, tabletu lub laptopa. Takie rozwiązanie można rozszerzyć również na markizy i inne urządzenia domowe.

W  CO DO OKNA Katowice zapewnia szeroki wybór rolet sterowanych elektrycznie oraz ręcznie. Odwiedź nasz salon 😉

 

 

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty