Karnisze elektryczne – krok po kroku

Karnisze elektryczne

W dzisiejszych czasach inteligentne domy zyskują coraz bardziej na popularności. Oszczędność czasu to główny motywator do tego, aby jak najlepiej zautomatyzować działania w swoim domu. Jednym z najlepszych tego przykładów są karnisze elektryczne, który idealnie zarządza dekoracjami okiennymi.

Karnisze elektryczne nie są możliwe bez silnika. Silnik Shuttle firmy Forest jest przystosowany do integracji ze wszystkimi głównymi systemami automatyki domowej i pozwalają na swobodne sterowanie zasłonami w naszych domach. Już teraz dostępne w salonie CoDoOkna. Co jednak musisz o nich wiedzieć przed zakupem?

KARNISZE ELEKTRYCZNE FOREST SHUTTLE – CO TO JEST?

Silnik Shuttle ma dostarczyć wszystko co musi posiadać sprawnie działający karnisz elektryczny. Możliwość zdalnego otwierania i zamykania firan i zasłon z wygodnego fotela, podczas wakacji, automatycznie w zaprogramowanych dniach i godzinach otwierania i zamykania, a nawet w połączeniu ze zmiennymi godzinami wschodu i zachodu słońca. Poza tym postawiono również na wyjątkowo ciche działanie.

To nie wszystko, zasłonami na karniszu z silnikiem Shuttle możecie sterować również ręcznie. Wszystko za pomocą technologii Touch Impulse – wystarczy delikatny ruch tkaniną, aby uruchomić silnik.

CO OFERUJE SILNIK SHUTTLE?

 • Sterowanie tkaninami okiennymi za pomocą pilota Diamond Sense lub przełącznika ściennego za pomocą zintegrowanej częstotliwości radiowej;
 • Zintegrowane sterowanie awaryjne z automatycznym wyłączaniem w przypadku awarii zasilania, zapewniające ręczną obsługę tkanin (wyposażenie standardowe);
 • Możliwość integracji z różnymi systemami automatyki budynku przez Forest Wireless Connector;
 • Ultra cichy silnik;
 • Płynny start i powolny stop;
 • W pełni automatyczne ustawianie krańcówek;
 • Automatyczne ustawianie położeń krańcowych z możliwością manualnej korekty parkowania przy pierwszym uruchomieniu Shuttle;
 • Możliwość gięcia w łuku ciągłym (minimalny promień 55 cm) oraz punktowym o promieniu 20 cm;
 • Możliwość programowania pozycji pośrednich;
 • Silniki mogą być używane w połączeniu z różnymi zmotoryzowanymi układami szynowymi, takimi jak: Forest Motorized Track System, karnisz MRS i system szyn DS i DS-XL LED;
 • Możliwość połączenia silników w „tandem”;
 • Silnik można ustawić do „na szynie” w celu instalacji we wnęce;
 • Wszystkie elementy silnika Shuttle pozostają ukryte za zasłoną;
 • Silniki Shuttle są objęte 10-letnią gwarancją.

SYSTEM SHUTTLE W 5 WYDANIACH

Forest Shuttle L

Napęd do zasłon ma wbudowany zasilacz, wymaga jedynie podłączenia kabla do zasilania. Dodatkowo pod obudową znajduje się także odbiornik radiowy RF. Brak dodatkowych kabli i urządzeń znacznie poprawia wygląd zainstalowanego karnisza. Prędkość przesuwania zasłon może być podwyższona o 20%, do wartości 17 cm/sek. Napęd pozwala na obsługę tkanin o ciężarze do 40 kg.

Ponadto silnik zawiera funkcje które polubili i docenili klienci oraz użytkownicy na całym świecie tj: cicha praca, sprawne funkcjonowanie sterowania Touch Impulse, sprzęgło umożliwiające ruch tkanin w przypadku zaniku zasilania. Zaletą karniszy z napędem Shuttle jest wąska szyna, która dzięki swoim parametrom pozwala się formować w kształty niedostępne dla konkurencyjnych rozwiązań, tworząc karnisze elektryczne o długości do 14 metrów.

Shuttle L dzięki modułowej konstrukcji napędu może współpracować z różnymi systemami automatyki budynku.

Karnisze elektryczne Shuttle L – dostępny w trzech kolorach

Forest Shuttle iON

Wyjątkowe wydanie – dostępne w wersji bezprzewodowej, zasilanej bateriami.

Szeroki zakres badań, rozwoju i testów wytrzymałościowych na niezliczonych konfiguracjach szyn zaowocował wprowadzeniem na rynek Forest Shuttle iOn. Silnik Shuttle iOn jest wyposażony w wewnętrzny, wyjmowany zestaw akumulatorów o dużej wytrzymałości. W zależności od rozmiaru toru i ciężaru tkaniny akumulator należy ładować tylko 2 do 3 razy w roku. Możesz oczekiwać tych samych unikalnych funkcji co w przypadku przewodowego Shuttle L, takich jak technologia Touch Control. Silnik bateryjny posiada zintegrowany odbiornik Multi RF, umożliwiający obsługę za pomocą pilota Forest.

Shuttle iOn może być używany w połączeniu z giętymi szynami, co jest unikalne na rynku. Pasuje do wszystkich systemów szynowych z napędem silnikowym Forest. M.in. system szynowy z napędem silnikowym FMS, system szynowy z napędem silnikowym MRS oraz system szynowy z napędem silnikowym z oświetleniem LED system DS-XL LED.

Karnisze elektryczne Forest Shuttle iON – dostępny w dwóch kolorach

Forest Shuttle S

Forest Shuttle S jest prawie identyczny z Forest Shuttle L z tą główną różnicą, że obudowa jest mniejsza niż Shuttle L (ze zintegrowanym zasilaczem), ponieważ zasilacz jest umieszczony na zewnątrz. Ponadto Shuttle S jest dostępny tylko w kolorze białym. Shuttle S integruje się z technologią inteligentnego domu poprzez styki bezpotencjałowe i protokół RS485 do użytku z popularnymi systemami automatyki. W tym Lutron, Control 4, Crestron, Somfy i wieloma innymi.

Karnisze elektryczne Forest Shuttle S – dostępny w jednym kolorze

Forest Shuttle M

Forest Shuttle M to najmocniejszy silnik karnisza z serii Shuttle. Silnik jest w stanie unieść ciężar tkaniny do 70 kg. Ponieważ zasilacz jest umieszczony na zewnątrz, obudowa Shuttle M jest nieco mniejsza niż Shuttle L ze zintegrowanym zasilaczem. Shuttle M integruje się z technologią inteligentnego domu poprzez styki bezpotencjałowe i protokół RS485 do użytku z popularnymi systemami automatyki budynku. Z-Wave Shuttle M dzięki modułowej konstrukcji napędu może współpracować z różnymi systemami automatyki budynku.

Karnisze elektryczne Shuttle M – dostępny w dwóch kolorach

Forest Shuttle AC

Silnik Forest Shuttle AC i silnik Forest Shuttle L wyglądają prawie tak samo, ale pod pewnymi względami są różne – silnik Forest Shuttle AC jest przede wszystkim rozwiązaniem dla systemów zarządzania budynkiem podłączonych na stałe do napięcia 230 V.

Jeśli szukasz systemu, który można łatwo zintegrować z systemem automatyki budynku Shuttle AC jest do tego idealny. Silnik AC łączy się z praktycznie każdym systemem automatyki budynkowej. Silnik będzie wykorzystywał napięcie 100 – 240 V do otwierania lub zamykania przesłon okiennych. W przypadku awarii zasilania przesłonę można otworzyć lub zamknąć ręcznie. Położenia końcowe zostaną ustawione automatycznie.

Karnisze elektryczne Shuttle AC – dostępny w jednym kolorze

KARNISZE ELEKTRYCZNE

Przeczytaj więcej o karniszach elektrycznych na naszym blogu -> https://codookna.pl/karnisz-elektryczny/.

ŹRÓDŁO: FORESTPOLSKA.COM

W salonie CoDoOkna znajdziecie szeroki wybór karniszy elektrycznych. Szyny oraz karnisze to nie tylko pomocnik dla zasłon oraz firan, ale same również mogą stać się aktorem pierwszego planu. Dzięki swoim zdobieniom oraz sposobem wykonania mogą pełnić dumną rolę dekoracyjną.

Serdecznie zapraszamy Was do odwiedzenia naszego salonu w Katowicach, przy ul. Jankego 64. Możecie już dzisiaj umówić się z nami na niezobowiązujący pomiar, na który nasza dekoratorka przyjedzie wraz z próbkami oraz wzornikami oraz pomoże przy wyborze odpowiednich materiałów.

ZAMÓW POMIAR TUTAJ

Skontaktuj się z nami jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji!

? ul. Jankego 64, Katowice

✉️ biuro@codookna.pl

☎️ 794 219 555 | 32 352 25 89

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty