Jak czyścić żaluzje drewniane w domu?

Żaluzje drewniane to aktualnie jedne z najbardziej popularnych osłon okiennych. Świetnie sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach tradycyjnych oraz nowoczesnych. Mało tego, dzięki swoim właściwościom mogą być montowane w każdym pokoju – salon, sypialnia, kuchnia czy nawet łazienka! Przed zakupem zastanawiacie się pewnie jak czyścić żaluzje drewniane?

JAK CZYŚCIĆ ŻALUZJE DREWNIANE – PODSTAWOWE ZASADY

Żaluzje drewniane w CoDoOkna cechują się przede wszystkim najwyższą jakością drewna. Bardzo trudno jest je zniszczyć, a potrafią również przetrwać wiele lat w świetnym stanie. To jednak nie oznacza, że o żaluzje nie należy również dbać! Więc jak czyścić żaluzje drewniane, aby ich przy tym równocześnie nie popsuć?

Zarówno żaluzje drewniane pionowe, jak i te poziome należy czyścić suchą szmatką ze środkiem nabłyszczającym. Należy je systematycznie odkurzać, przecierać i obchodzić się z nimi bardzo delikatnie. Niektóre zabrudzenia można usunąć za pomocą delikatnie wilgotnej szmatki z płynem do mycia naczyń.

Jeśli są to jedynie delikatne przybrudzenia to nie należy się denerwować – delikatnie nawilżona szmatka lub nawet sucha powinny rozwiązać problemy.

Coraz większa liczba osób decyduje się na żaluzje drewniane elektryczne, które są łatwe w użytkowaniu i nie wymagają bezpośredniego kontaktu między produktem a człowiekiem. Z tego względu nie zniszczymy linek, które często się plączą i zasuniemy rolety automatycznie o zmierzchu lub wtedy, gdy zapalamy światła nocne. 

ŻALUZJE DREWNIANE I ODKURZACZ

Największą zmorą żaluzji drewnianych jest kurz, który osiada na lamelach żaluzji. Wiele osób często zastanawia się czy do wyczyszczenia wystarczy klasyczny odkurzacz, którym w trakcie robienia porządków w domu można byłoby łatwo pozbyć się kurzu również z żaluzji. Odpowiedź brzmi TAK, ale za pomocą specjalnej nakładki, która nie spowoduje, że żaluzje się porysują. Moc odkurzacza również powinna zostać zmniejszona ze względu na bezpieczeństwo naszej dekoracji okiennej.

Żaluzje drewniane w kuchni od CoDoOkna

ŻALUZJE DREWNIANE I WIĘKSZE ZABRUDZENIA

Bardzo często żaluzje drewniane montowane są w kuchni – nadają wyjątkowego klimatu, a przy tym są o wiele prostsze w utrzymaniu czystości. Jeśli na żaluzjach pojawią się inne zabrudzenia niż kurz wystarczy użyć delikatnie wilgotnej ściereczki z mikrofibry i przetrzeć lamele w miejscu zabrudzeń. W ten sposób pozbędziemy się osadu, a jeśli plama jest trwała można użyć delikatnego środka do czyszczenia drewna. Jeśli zastanawiasz się, jaką osłonę na okna wybrać, drewniane żaluzje zdecydowanie sprawdzą się doskonale.

Już teraz możesz umówić się z nami na pomiar poprzez naszą stronę. Wystarczy, że wypełnisz formularz i dasz nam znać kiedy możemy do Ciebie przyjechać -> https://codookna.pl/zamow-pomiar/ 🙂

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty